Zavrieť

Porady

Stavebné povolenie na čističku odpadových vôd?

Zdravím potrebujem radu:
Pri stavbe domu som si podal predbežné vyjadrenie k stavbe ČOV na životné prostredie - bolo pozitívne. Tak som posatvil čističku a začal vybavovať povolenie na stavbu. Teraz keď čistička funguje, mi prišlo vyjadrenie zo životného že pred 2 mesiacmi náš pozemok preradili do 3. stupňa ochrany vodného zdroja a nieje možné tam schváliť ČOV.
Ako mám postupovať? Žumpu nechcem.
Môže sa osadiť k ČOV nejaká nádrž (vedená ako žuma) len kvôli koladácií?
Dík za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    mozes cisticku viest ako zumpu. kolega to tak musel spravit. Udajne treba cisticku kazde dva roky nejak obnovovat povolenie.. moc som to nepochopil..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fofor A ako to riešil z odpadovou vodou ktorá odteká neustále z čističky?
    alltracboy vraj tam ma este kubikovu nadobu ktora je ako oficialna zumpa a ta vycistena voda preteka do nej. Tam sa usadzuje pripadny kal a potom ked to dosiahne nejaku hladinu tak to preteka do trativodu kde mu odteka aj voda z odkvapov. Cize to dava do vsakovacej jamy asi 3 kubikovej s dazdovou vodou.
    fofor A pri kolaudácií mu nerobili problém že vypúšťa čističku len tak do vsakovacej jamy? alebo mal aj hydrogeologický posudok že može mať vsakovaciu jamu?
      zbaliť

    Stavebné povolenie na čističku odpadových vôd?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.