Zavrieť

Porady

dohoda a PN

Prosím o pomoc... máme zamestnanca na dohodu o vykonaní práce - počas trvania tejto dohody bol 4 dni na PN. Čo nám z toho ako zamestnávateľovi vyplýva? Je nutné ho niekde prihlasovať-odhlasovať? ...Prípadne mu platíme náhradu za mzdu ako u normálneho zamestnanca (25 % + 55%) ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Ak nepracoval u Vás 5 dní v týždni, tak do ZP ho prihlásite kódom 1O a kódom 2D na tie 4 dni. Ak pracoval každý deň, tak ho prihlásite len kódom 1O. Do SP odniesť doklad o maródke a áno vyplácate mu náhradu mzdy počas PN.
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mary1611 pracoval u nás každý deň 2,5 hodiny denne...takže ho na ZP prihlásim začiatok PN kódom 1O a aj odhlásim koniec PN kódom 1O ...a pri vypočte mzdy zadám tomu zamestnancovi za 3 dni náhradu 25 % a 1 deň (štvrtý) 55 % ?! ...správne tomu rozumiem?!
    mondes Áno.
    tictac7 Prečo doklad o DPN odniesť do SP?
    mondes A nie je potrebné zaniesť maródku do SP? Potom na základe čoho SP vie, že maródoval?
    mary1611 ale aj tak nechápem prečo sa má oznamovať PN dohodára , keď mal PN iba 4 dni, nemal viac ako 10 ...či sa to inak posudzuje preto, že to je dohodáť? nikde som sa o tom nedočítala a som iba začínajúca takže trošku zmätky v tom mám...:/
    tictac7 mary1611, nikam sa nič nenosí, preto som sa Mondes pýtala, odkiaľ to zobrala. SP prvých 10 dní netrápi. Ak to tam náhodou aj pošleš, tak Ti to pošlú naspäť. Oni s tým nič nemajú.
    mary1611 joj super cize sa mu dáva normálne náhrada mzdy počas PN a to za normálne 8 hodín denne, keď zvykne robiť 2-3 hodiny na deň?! ....a do ZP sa to hlási, či nie?!
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.