Zavrieť

Porady

nejde naištalovať Win XP na tento disk

Ahoj,

vieš mi prosím poradiť, prečo nejde naištalovať Win XP na tento disk (v prílohe fotky).
Normálne to inštaluje, po skončení inštalácie a reštartovaní sa to chce spustiť nanovo.
Proste systém sa naništaluje dokonca, prípadne tam niečo chýba.
Inštalujem to z CD, z ktorého som už veľa systémov urobil.
Môže to byť v jamperoch? (fotka)
SAM_1435.JPG  
SAM_1436.JPG  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ak máš len tento jeden disk, jumpery nastav na Master, prípadne, ak je sám na kábli - tak na Single.
    A ako pozerám - máš 40-pin IDE konektor.


    To je jedna vec. Po ukončení inštalácie však sa ti spustí znova - dôvod - v BIOSe si potom nenastavil bootovanie z HDD, ale zostalo z CD - takže sa cyklu bude opakovať - pretože CD je bootovateľná inštalačka - nie OS. Teda ak ťa vyzve (prípadne začne reštart) musíš sa dostať do BIOSu a v ňom nastaviť bootovanie ako prvé HDD. Druhé môžeš dať CD-ROM. Preto potom už nebude pristupovať na CD, ale bude pokračovať už v nainštalovanom OS a bude len z CD ťahať ovládače, aplikácie a služby, ktoré "doinštaluje" do už idúceho Windows.





    Obrázky ako príklad: záleží podľa tvorcu BIOSu - na druhom je označený ako prvý bootovateľný HDD (Hard Disk).

    Mimochodom - slová - nejde nainštalovať - nie je pravda - už ho MÁŠ nainštalovaný, ale BIOS k nemu nemá prístup, lebo nie je nastavený ako primárny...
    BENZ30 ďakujem, ale neinštalujem prvý systém, takže to to je všetko nastavené, preto som pridal aj fokty, kde je vidieť, že je nastavený na master. A v biose mám tiež nastavené na bootovanie z hardisku. Aj keby som ho nemal, tak sa systém (ak je vložené cd) normálne spustí. Inštaloval som asi tisíckrát.
    Tu bude zrada niekde inde.
    misoft Ešte raz prejdi nastavenie BIOSu - len v ňom zrada bude, pretože ak je už OS na Hdd a nastavi sa boom z neho, tak nemá dôvod znova inštalovať z CD.

    nejde naištalovať Win XP na tento disk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.