Zavrieť

Porady

ako zaúčtovať? platba bank. kartou z druhej firmy

ahojte, potrebujem poradit, ako pouctovat. Mame 2 firmy. Dnes vybavoval konatel 2 pausaly aj na 1 firmu aj na druhu. Aktivaciu kariet + mobilne telefony uhradil lenz jednej firmy. Ako to uctovat, ked na vypise bude nieco, co tam nepatri, teda nie je nakladom tej firmy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Ja by som to účtovala nasledovne:

    Firma A (z účtu ktorej boli platené obidva paušály a telefóny):
    1. zaúčtovanie celého nákladu (dokladu) 5xxx (343) / 321
    2. úhrada kartou................................ 321 / 221
    3. refakturácia firme B (1 paušál)..... 378 / 5xxx (343)
    4. úhrada od firmy B ................... 221 / 378

    Firma B
    1. prijatá faktúra z firmy A ............ 5xxx (343) / 379
    2. úhrada faktúry ...................... 379 / 221

    V tomto prípade by som si uznala aj celú DPH, nakoľko vo firme A celá DPH nejako súvisí so zdaniteľnými výnosmi - 1 paušál na použitie vo firme, 1 paušál bol priamo prefakturovaný

    Je otázne, ako bude konateľ vybavovať nejaké reklamácie z firmy B s operátom, nakoľko operátor nemá zmluvu s firmou B, ale s firmou A. Ale to už nechám na fantázii konateľa. Najlepšie by bolo čo najskôr zájsť opäť k operátorovi a dať to aj papierovo dohromady. Ale to už nie je účtovný problém.
    cinky16 ako pausal je 1 na jednu firmu a druhy na druu firmu, to len ta prva uhrada za aktivaciu, alebo za co sa to vlastne plati bola uhradena z druhej firmy, lebo nemal pri sebe bank. kartu z druhej firmy...

    vodniksro je offline (nepripojený) vodniksro

    vodniksro
    ja robievam nasledovne (pochopila som, ze problem je len platba, faktury su vystavene na spolocnosti spravne, teda prva fa na jednu spolocnost, druha fa na druhu spolocnost):

    uctovanie vo fi 1:
    uhrada fa: 321/221
    uhrada druhej fa (za inu spolocnost): 378/221

    uctovanie vo fi 2:
    fa za mobil bude v uctovnictve neuhradena, kedze bola uhradena z inej firmy. takze robim uhradu faktury, ale cislo uctu uvadzam ucet fi 1, nie dodavatela; v prevodnom prikaze davam VS faktury.... a ku bankovemu vypisu prikladame kopiu bankoveho vypisu z prvej firmy, kde bola platba zrealizovana (ta mylna)

    platbu zauctujem: 321/221

    opat uctovanie vo fi 1:
    firme 1 pride uhrada, tu uctujeme: 221/378

    378 ti tym padom vypadne

    takto robievam v pripade, ze je velmi komplikovane vyziadat platbu od dodavatela
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 a nedalo by sa to jednoduchsie, ze v jednej firme tu uhradu prevediem do pokladne 261/221, 211/261 a v druhej spravim uhradu v hotovosti?
    vodniksro myslim, ze dalo; ale pozor na limit o platbach
    cinky16 ide o sumu 11 eur s dph
      zbaliť

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... no odpovede by boli jednoduchšie a jednoznačnejšie, keby zadávateľ otázky sa unúval uviesť aké doklady a na koho boli vystavené...

    ako zaúčtovať? platba bank. kartou z druhej firmy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.