Zavrieť

Porady

Śtudent ukončil 10.6.14 II..stupeň VŠ. Kedy mám s ním ukončiť dohodu o brigádnickej práci študenta?

Študent má podpísanú dohodu o brigádnickej práci študenta. Dnes priniesol potvrdenie o absolvovaní štátnej skúšky. Akú mám povinnosť ja , ako zamestnávateľ? K akému dátumu mám ukončiť dohodu o brig. práci študenta? Nebudem mať dáke sankcie voči SP? Kedy stráca študent štatút študenta? Môžem mať dohodu o brigádnickej práci študenta ukončenú 30.6.2014? ODPOVEĎ: vykonaním štátnej skúšky študent stráca štatút študenta.
Naposledy upravil Januška : 20.06.14 at 13:34
3 komentárov     zbaliť
Mila123 koľko má rokov?
Januška 24 rokov
Januška Dopísala som do svojej otázky aj odpoveď. Nakoľko som zisťovala ohľadom toho informácie, posúvam ich ďalej. Študenta treba odhlásiť zo SP , samozrejme aj ukončiť s ním dohodu ku dňu vykonania štátnej skúšky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kompozit je offline (nepripojený) kompozit

    kompozit
    Pozri §§ 227 a 228 ZP. Tam je uvedené: Prácu na základe DOBPŠ možno vykonávať najneskôr do konca roka, v ktorom FO dovŕši 26 rokov veku.
    veronikasad Nesúhlasím, absolvent II. stupňa VŠ môže na DoBPŠ (s odvodovým zvýhodnením) pracovať do 31.oktobra. (podmienka veku musí byť dodržaná)

    Pre predplatitelov DRAKA - pozri poslednú vetu od p. Mihála
    http://www.porada.sk/t245631-koniec-...zdravotne.html

    Śtudent ukončil 10.6.14 II..stupeň VŠ. Kedy mám s ním ukončiť dohodu o brigádnickej práci študenta?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.