Zavrieť

Porady

Excel - seriove cisla

Dobry den, cez EXCEL chcem vypocitavat seriove cisla vyrobkov.
Do bunky A1 - dam pocet kusov (napr. 3)
Do bunky B1 - dam prve seriove cislo (napr. 0158)
Do bunky C1 - dam vzorec ktory mi doplni bunku B1+1
Do bunky D1 - dam vzorec ktory mi doplni bunku B1+2
Do bunky E1 - dam vzorec ktory mi doplni bunku B1+3
cize mi vypocita (vypise) serive cisla od prveho ktore zadam, podla poctu kusov (0158, 0159, 0,160)

Napriklad (A1=20 kusov) a prve vyrobne cislo (B1 je 0489)
aby mi v riadku vypisalo vsetky vyrobne cisla iduce poporadi o +1

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Asi sme ťa nepochopili, veď to máš. Do bunky C1 napíš vzorec =B1+1 a tento skopíruješ do toľkých buniek za sebou, koľko tých čísiel potrebuješ.

    Alebo o potrebuješ urobiť?

    Alebo cheš, aby to spravilo automaticky? V prílohe som to spravil v rámci orámovanej tabuľky.
    Naposledy upravil Chobot : 16.06.14 at 09:08
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Blade_PP Parada, presne takto som si to predstavoval, len nechapem moc tomu vzorcu a ako si vobec nato prisiel. Funguje to presne!!!
    Dakujeeeeem
    Blade_PP Jasne uz tomu chapem, Ak od poctu kusov odratam poradove cislo a je to vacsie ako nula, tak zapis hodnotu +1 ako predosla bunka nadheeerne, len este neviem prist nato, ako tento fasacky vzorec pouzijem na XXX riadkov
    stormcatcher tak, že vyznačíš C10:U10, dáš kurzor na spodný roh U10 a keď sa ti tam vytvorí krížik pravé tlačítko na myši a ťaháš až na miliontý riadok
    Blade_PP mam pocit ze to nejde cez tu fintu co pises, lebo sa tam menia pozicie
    stormcatcher bunku C3 daj =IF($A3-C$2>=0;B3+1;"") a prekopíruj. mne to ide
    Blade_PP Chobot, prosim, ako teraz ten vzorec nakopirujem napriklad na 10 000 riadkov??? v kazdom riadku je potrebne upravovat vzorec? Cez absolutne zadavanie buniek to nejde?
    Chobot Pôjde, len treba popremýšľať, ktoré odkazy majú byť nemenné a ktoré sa budú meniť (odkaz na bunku sa mení pomocou F4, môže byť napr. B5, B$5, $B5 alebo $B$5.)

    KEď som do C3 dal tento vzorec:

    " =IF($A3-C$2>=0;B3+1;"") "
    tak to ide kopírovať aj po riadkoch aj po stĺpcoch.

    Do horného príspevku som vložil takto upravený súbor. ten teraz môžeš kopírovať aj do 1000 riadkov.

    NEviem, koľko máš ale stĺpcov. Podľa počtu stĺpcov musíš upraviť riadok č. 2, ktorý je schovaný - doplniť tam príslušný počet čísiel.

    Teraz pozerám, že som vlastne napísal to isté, ako stormcatcher - takže sme rovnako dospeli k rovnakému výsledku.
    Blade_PP PARAAAAADA velka vdaka, funguje
      zbaliť

    Excel - seriove cisla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.