Zavrieť

Porady

Prevzatie firemnej pošty - podmienky

Ahojte,vie mi niekto poradiť,či má právo poštárka vždy,keď mi príde doporučený list na meno firmy pýtať odo mňa živnostenský list? ďakujem
Naposledy upravil Dav : 15.06.14 at 04:43
3 komentárov     zbaliť
arizona http://www.porada.sk/t241041-poprosi...ml#post2534252
Peggynka Daj tam:Prevzatie firemnej pošty - podmienky.
Dav Dala som...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Zásielky adresované organizáciám

    Zásielky bez služby Do vlastných rúk alebo s poistením môže prevziať:

    osoba oprávnená konať v mene organizácie, ktorá svoje oprávnenie doloží originálom alebo oprávneným orgánom overenou kópiou výpisu zo živnostenského alebo obchodného registra, prípadne iným dokladom, ktorý toto oprávnenie potvrdzuje alebo výpisom z obchodného alebo živnostenského registra vytlačeným z internetu (nie starším ako 14 dní) alebo výpisom z obchodného alebo živnostenského registra predloženým elektronicky prostredníctvom internetového pripojenia v mobile, tablete, apod. pri priehradke pošty,
    osoba, ktorej meno a priezvisko je súčasťou obchodného mena organizácie uvedenej v prvom riadku adresy adresáta po predložení dokladu totožnosti,
    osoba, ktorú osoba oprávnená konať v mene organizácie splnomocnila na preberanie zásielok za organizáciu.
    Prípadne toto nech organizácia vybaví a budeš ukazovať len preukaz:

    Ako splnomocním svojho zamestnanca, aby preberal zásielky určené našej firme?
    Vyplňte Žiadosť o doplnkové a dispozičné služby, ktorú podpíše osoba oprávnená konať v mene vašej firmy a odovzdajte ju na ktorejkoľvek pošte. K žiadosti priložte originál výpisu z Obchodného alebo Živnostenského registra, prípadne kópiu overenú notárom alebo výpis z internetu, ktorý nesmie byť starší ako 14 dní.
    Naposledy upravil Peggynka : 14.06.14 at 07:16

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    misoft, terezamaria, Ing. Ľubomír Janoška, Mária27
    4
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    dariusko Možno je :
    - zábudlivá
    - nedoverčivá
    - šikanovaná šéfom
    - drzá
    Peggynka Žiadne z toho-dôsledná...
    DAJANKA81 skôr trápna,asi to žerie,chodí k nám už 12 rokov a stále vypytuje živnosť.Ked idem na poštu,nepýtajú odo mňa ani OP a ani živnosť.Firma je moje meno pomlčka názov firmy
    Peggynka Keď je firma na tvoje meno,stačí jej občiansky preukaz,tu to je jasne napísané (sú to podmienky Slov. pošty).Najbližšie trvaj na tom;nech si to naštuduje a keď bude problém,sťažuj sa u vedúceho pošty (písomne):...môže prevziať...
    osoba, ktorej meno a priezvisko je súčasťou obchodného mena organizácie uvedenej v prvom riadku adresy adresáta po predložení dokladu totožnosti,
    DAJANKA81 dakujem za radu
    dariusko je to jemnejšia pod od nož drzosti
      zbaliť

    Prevzatie firemnej pošty - podmienky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.