Zavrieť

Porady

Šikanovane učiteľky

Moja dcéra má so spomínaným žiakom naďalej problémy. V triede je vulgárny, napáda spolužiakov... Keď ho dcéra upozorní odíde z hodiny za svojou matkou - ekonómkou, naklame jej a tá potom slovne napáda moju dcéru na chodbe, ohovára ju pred kolegyňami a pod. Chodí počúvať za dvere, sústavne cez prestávky chodí za synom do triedy.Psychologické vyšetrenie syna odmietla. Vedenie školy na tieto problémy reaguje pasívne. V pondelok chce ísť dcéra za vedením školy a prijať nejaké konkrétne opatrenie, pretože hrozí, že žiak môže spôsobiť aj nejakú tragédiu. Chcem sa opýtať, či môže matka, aj keď je zamestnankyňou školy sústavne chodiť cez prestávky do triedy a ako má postupovať pri jednaní s vedením, aby sa prijali konkrétne opatrenia ? ďakujem veľmi pekne za každú cennú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    K tomu ohovaraniu si asi ostatni urobia svoj usudok,ved ziak robi taketo problemy aj inym ucitelom, nie?
    Urcite to treba riesit s vedenim skoly. Ziak nemoze svojvolne opustat triedu pocas vyucovania,len preto, ze mu v skole pracuje aj matka.
    A taktiez matka-ekonomka skoly urcite nema v naplni prace chodit do tried,pocuvat za dverami,kontrolovat ucitelky a pod.
    Matka by si mala uvedomit, ze takto vlastne narusa priebeh vyucovania a prispieva k nevhodnemu spravaniu ziaka.
    Ak su so ziakom neustale problemy so spravanim, treba trvat na odbornom vysetreni. Cim viac kolegov sa prida so staznostami, tym lepsie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maňuša Žiaľ z kolegov sa nikto nepridá...
    Maňuša Dcéru by tiež zaujímalo, či patrí prestávka do vyučovacieho procesu a či existuje zákon, ktorý by zamedzoval matke neustále návštevy v triede. Veľmi by jej to pomohlo pri jednaní s vedením školy v pondelok...
    Maňuša Kolegovia majú s nim problém, no riešia to iba tak, že to povedia dcére, bez zápisu.
      zbaliť

    ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

    medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac ivuliatko
    Aj prestávka patrí do vyučovacieho procesu (ale to by Tvoja dcéra mala vedieť).
    Keď ten nevychovanec napáda spolužiakov, možno by malo väčší efekt, keby sa do toho zapojili ich rodičia. Nech sa sťažujú u vedenia školy. A ak by im ubližoval aj fyzicky, mohli by prikročiť k trestnému oznámeniu - od 14 rokov je zlatúšik trestne zodpovedný.
    Na druhej strane - súhlasím s arizonou, možno by stálo za úvahu nechať to už tak, veď už len týždeň bude normálne vyučovanie a posledný týždeň sa odovzdávajú učebnice, robia poriadky...
    Naposledy upravil ivuliatko : 16.06.14 at 18:43

    korela je offline (nepripojený) korela

    korela
    Mňa by zaujímalo, či ten žiak spádovo patrí do tej školy, alebo ho tam má matka pod svojimi ochrannými krídlami?
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maňuša Dokonca vedenie školy povedalo dcére, že sa nedá nič robiť, že ide o zamestnankyňu školy, že treba vydržať - je deviatak a o 2 týždne končí. Žiak spadá do školy.
    arizona dva tyzdne? No, to vydrzi, nie? Potom nastupi do inej skoly, kde uz chalanisko nebude mat ochranne kridla mamicky...pride kruta realita
    korela Ale to provokovanie s nožom by som mu nedarovala. Ak to bol riadny nôž, a nie rybička. Ako s ním vychádzajú spolužiaci? Je obľúbený?
    Maňuša nie je obľúbený, boja sa ho...
    korela Tak učitelia sa na neho sťažujú, žiaci sa ho boja, to vedenie školy má pred tou ekonómkou nejaký rešpekt vynútený, vie na nich niečo, sú jej zaviazaní, alebo jej manželovi, dali dar škole?
    Ja to nechápem, niečo mi tam nesedí, veď čo z toho chalana vyrastie, keď už teraz je nedotknuteľný.
    To je taká hlúposť, že o dva týždne vypadne zo školy, už mal dávno dostať výchovnú príučku. Kvôli nožu možno aj zhoršenú známku z chovania. Nestalo sa už aj na Slovensku nejaké bodnutie? Veď on má fakt asi nejaký defekt. Čím skôr niečo zažije, tým lepšie pre neho. Ja som tolerantná a radšej najprv s dobrom zasiahnuť a potom naprávať, ale tu nebude niečo v poriadku.
    Indeed ..že najväčšia hluposť je hodnotiť žiaka po 9.tom ročníku..
    vtedy ide do inej školy, do iného kolektívu...
    korela ty si myslíš, že tam zmení svoje chovanie? Jedine, keby narazil na silnejšieho jedinca a musel by sa podrobiť.
    Maňuša Problémy s týmto žiakom boli aj v nižších ročníkoch. No riešiť to začala až dcéra, ktorá sa stala triednou učiteľkou spomínaného žiaka v minulom šk. roku, zatiaľ však bezúspešne. Na naliehanie, aby bol žiak poslaný na psychologické vyšetrenie, jej vedenie odpovedalo, že pokiaľ matka nesúhlasí, škola to nemôže nariadiť.
      zbaliť

    bettylou je offline (nepripojený) bettylou

    :-)) bettylou
    Von okonom by som ho vyhádzal, ešte by som ho v lufte do riti nakopal... Terazky

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    .. a učiteľky, /učitelia/ nikdy , nikoho nešikanovali ????

    Šikanovane učiteľky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.