Zavrieť

Porady

Nákup tovaru v ČR

Podnikateľ-SZČO, neplátca DPH nakúpil tovar v ČR. Akým spôsobom to môžem
zaúčtovať v JU aby to bol riadny daňový náklad?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    No ak vediete JÚ tak to "jednoducho" zaúčtujte podľa vecnej príslušnosti výdavku.

    Ale o čo sa jedná ste zrejme v rýchlosti neuviedli.

    Ak máte na mysli tovar za účelom ďalšieho predaja, tak do ´položky "tovar".
    Ako osoba neregistrovaná na daň môžete nadobudnúť bez povinností registrácie tovar z EÚ do výšky 420 tis. Sk.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ANNAP
    A prepočítam kurzom NBS s dátumom nadobudnutia?
    Správne, týmto kurzom.

    Arena je offline (nepripojený) Arena

    Arena
    Mal by som ,aj ja podobny dotaz. Nakupil som tovar z CR a fakturuju mi to v SK, je to tak ok? Som platca DPH. V DPH to budem pisat s tou sumou, pravda?
    V pripade nakupu spotrebneho materialu - kolesa na fir. auto, to musim tiez dat do DPH tlaciva?
    Dakujem

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Arena
    Mal by som ,aj ja podobny dotaz. Nakupil som tovar z CR a fakturuju mi to v SK, je to tak ok? Som platca DPH. V DPH to budem pisat s tou sumou, pravda?
    V pripade nakupu spotrebneho materialu - kolesa na fir. auto, to musim tiez dat do DPH tlaciva?
    Dakujem
    Nenapísali ste, či ide o tovar od platiteľa z česka a teda o nadobudnutie tovaru podľa § 11. Ak ano potom ho musíte dodaniť v DP. Ako základ dane použijete tú sumu v SK (neprepočítavate kurzom ).

    V druhej otázke nepíšete od koho nakupujete(slovák,čech), ale je to aj jedno do DP to ide ,(aj keby to bolo príslušenstvo osobného auta-len tu by ste si neuplatnili nárok na odpočítanie). Koleso nie je prísl. takže máte aj nárok na odpočítanie.

    Arena je offline (nepripojený) Arena

    Arena
    V prvom pripade ide o platitela DPH v CR, aj v druhom pripade ide o platitela z CR. Ty vyvozcovia to hlasia, myslim predaj do clenskeho statu, niekde? T.z., ze faktury musia obsahovat spravne ICpD?
    Vdaka

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    Arena
    V prvom pripade ide o platitela DPH v CR, aj v druhom pripade ide o platitela z CR. Ty vyvozcovia to hlasia, myslim predaj do clenskeho statu, niekde? T.z., ze faktury musia obsahovat spravne ICpD?
    Vdaka
    Ano ak ste obaja platitelia tak ide o nadobudnutie podľa § 11. Fa by mala vyzerať ako podľa § 72, mali by sa odvolať, že to oslobodili a vy to cez svoje DP dodaníte a uplatníte(ak máte nárok na odp.)
    Dodanie tovaru sa uvádza v súhrnom výkaze (ten čech).

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.