Zavrieť

Porady

Zdanenie príjmu SZČO práca v zahraničí

Po prečítaní všetkých príspevkoch na porade som zistila, že SZČO mal byť registrovaný pre daň v Nemecku. Ale nie je. Čo robíte v takom prípade? Zdaníte mu príjmy na SK, alebo sa vyjmu z celosvetových príjomch aj keď neboli zdanené v Nemecku? Jedná sa o stavebné práce, SZČO pracuje celý rok v Nemecku na Slovenský živnostenský list. Ďakujem
Prosím, ako to riešite?
Naposledy upravil marions : 21.06.14 at 05:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    každopádne tento príjem určite na SVK vyňať nemôžeš s Nemeckom máme síce zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenie
    metódou vyňatia, ale to by platilo iba ak by podával DP v Nemecku vtedy by na SVK mohol ten príjem vyňať - v jednom štáte ten príjem musí byť zdanený
    Snáď má aspoň PD A1.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marions čo je PD A1?
    Anik PD A1 je tlačivo zo SP , ktoré Ti potvrdzuje že živnostník je povinný platiť odvody na slovensku -resp. plní si v rámci EU odvodové povinnosti na slovensku - týmto tlačivom sa preukazuje pri prácach v EU, a nemusí odvody platiť tam samozrejme v prípade kontroly.
    Bez tohto je vlastne v Nemecku totálne na čierno.
    marions Ďakujem za vysvetlenie, hádam to majú, spýtam sa...mne len doniesol faktúry ani som nevedela, že je mimo SK.
      zbaliť

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak boli príjmy fakturované na slovenskú živnosť, urobila by som DP normálne ako príjmy zo živnosti, bez vyňatia alebo zápočtu. Berieš to ako normálna slovenská živnosť, nezáleží na tom, že tvoj odberateľ je zahraničný.
    Samozrejme čo najskôr si vybaviť nemeckú registráciu.

    Vyňatie alebo zápočet sa robí len v prípade zamestnania v zahraničí, alebo zahraničnej živnosti a samozrejme musí byť podané DP v zahraničí.
    marions Ďakujem veľmi pekne, presne takto som to robila a poplietli ma jeho kolegovia-SZČO, ktorí tvrdili, že im vyšla nulová daňová povinnosť na paušál vraj z dosť vysokých príjoch, tak som zaváhala, či robím dobre.

    Zdanenie príjmu SZČO práca v zahraničí

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.