Zavrieť

Porady

Co pre mna znamena vyradenie z evidencie UPSVaR-u pri prekroceni povoleneho limitu mzdy?

Je pre mna nejaky rozdiel byt evidovany na UPSVaR (pracovat na polovicny uvazok s tym ze neprekrocim hranicu prijmu na vyradenie) a ked ma vyradia z evidencie za prekrocenie prijmu? Ci mne sa nic nemeni (myslim platenie odvodov, hlasenie, nahlasovanie,...) rozdiel je len pre zamestnavatela?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nepíšeš, či budeš pracovať na dohodu alebo pracovnú zmluvu. Ak na PZ, musíš pracovať na menej ako polovičný úväzok, pretože pri pol.úväzku je min.mzda 176€ a zarobiť môžeš max. 148,57€.
    Zamestnávatelovi je jedno či si evidovaný na UP alebo nie si, výška odvodov je rovnaká - pokial neplánuje využiť neskôr nejakú dotáciu z UP.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    viking001 Je to pracovna zmluva, 20 hod./tyzden. To viem ze mozem zarobit len tych 148 euro v hrubom. Len ci sa pre mna nieco zmeni ked ma vyradia z evidencie.
    veronikasad Nezmení sa pre teba nič, lebo zdr.poistenie za teba platí zamestnávatel. Ak však poberáš dávku v nezamestnanosti, z evidencie ťa vyradia spätne a dávku v nez. budeš musieť vrátiť.
    viking001 na urade som od skoncenia skoly, jedine co som poberal bola davka v hmotnej nudzi
    Zuzanka_ba Síce sa viking001 na to nepýtal, ale nevzťahuje sa na jeho polovičný úväzok výnimka pre dlhodobo nezamestnaných? Ak bol evidovaný na UP 12 mesiacov a ak sú splnené aj ďalšie podmienky.. viď http://www.porada.sk/archive/index.php/t-227220.html
    V tom prípade by ZP platil naďalej štát.
      zbaliť

    Co pre mna znamena vyradenie z evidencie UPSVaR-u pri prekroceni povoleneho limitu mzdy?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.