Zavrieť

Porady

nákup tovaru z EU a USA a jeho následný predaj na SVK - normy

Dobrý deň,

Rozbieham e-shop kde bude na predaj rôzny tovar prevažne z USA a EU. Tovar bude tvoriť aj elektronika. Ohľadom DPH a cla mám myslím jasno. Viem, že musím doplniť slovenský manuál k danému tovaru.

ALE, je potrebné aby tovar spĺňal euro normy prípadne slovenské normy, resp. stačí aby spĺňal len EN?
V prípade, že americký výrobca tovaru nemá doriešené euro normy, musím dať tovar preskúšať našim technickým ústavom aby mi vydali certifikát prípadne vyhlásenie o zhode?

Za odpoveď a radu veľmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Elektroniku z USA neodporúčam!
    1) iná frekvencia siete 60Hz (u nás 50Hz)
    2) iné napätie - často používajú 110V, 120V!
    3) iné pätice a vidlice
    4) iná norma DOT - nezlučiteľná s našimi a EÚ normami.
    Ak to vyslovene nie je tovar na export z USA - tak práve takéto "chytáky" bude mať ten tovar. A exportný tovar - pochybujem, že firma v USA bude dodávať maloodberateľovi..... tam ide o tisícky kusov v priebehu mesiaca (nie desiatky kusov za pol roka).
    A toto:
    "V prípade, že americký výrobca tovaru nemá doriešené euro normy, musím dať tovar preskúšať našim technickým ústavom aby mi vydali certifikát prípadne vyhlásenie o zhode?" - ťažko vydajú certifikát. Náš skúšobný ústav a metrológia sa riadi EÚ normami.... a vydanie certifikátu stojí majland..... a to pri každom inom type (hoci aj rovnakej značky) znova......

    nákup tovaru z EU a USA a jeho následný predaj na SVK - normy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.