Zavrieť

Porady

opravné mesačné výkazy do Soc. a Zdrav. poisťovne a prehľad na Dú

Dobrý deň, prišla som na to, že som počas štyroch mesiacov po sebe zle zadala jednému zamestnancovi položky do mzdy. zvýši mu to odvody do Soc. a zdrav. poisťovne a takisto budú vyššie preddavky na Dú. Ak podám opravné výkazy, hrozí nám odnekiaľ pokuta?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    ja som takto posielala opravné výkazy a nikto nám za nič pokutu nedal. Ak ste prišli na chybu v priebehu roka a opravili ste si ju, je to v poriadku.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rozália1986 predpokladám, že soc. a zdravnotná poisťovňa pokutu nedá, len neviem či náhodou daňový úrad, oni už pokutujú za všetko...
    maped pekne podajte opravné, ničoho sa neobávajte
    pavlinka a nemôžeš mu ten rozdiel doplatiť jednou sumou v ďalšej výplate ?
    vikuš Dobrý deň, som nováčik v oblasti miezd, taktiež som podávala opravné výkazy za 3 mesiace - jeden zamestnanec má teraz malý rozdiel vo vyplatených mzdách. Rozdiel mu teraz doplatím s aktuálnym dátumom, alebo mám opraviť VPD v pokladni - vyplácame v hotovosti a nie sme platci dph.
      zbaliť

    opravné mesačné výkazy do Soc. a Zdrav. poisťovne a prehľad na Dú

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.