Zavrieť

Porady

Mám dve prevádzky /úplne odlišné/ a iba jeden účet, je potrebné viesť v 2 PD?

Prevádzky sú odlišné, preto som sa rozhodla ich viesť samostatne v PD. Ak si chcem skontrolovať KZ na účte musím ich spočítať. Poraďte- skúsenejší, či je možné a výhodnejšie ich viesť v jednom PD. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Daňové priznanie robíš len jedno, aj keby bolo prevádzok oveľa viac a spracuješ ho z údajov v peňažnom denníku. Ak robíš peňažný denník v nejakom účtovnom programe, je tam možnosť používať strediská (1 prevádzka= 1 stredisko) . Ak robíš PD ručne, potom si môžeš pridaťaj ďalšie stĺpce pre prevádzky. Nákup tovaru prevádzka 1, nákup tovaru prevádzka 2, asúčet sa bude rovnať Nákupu tovaru celkom v PD. Budeš mať aj spoločné platby, napríklad odvod zdravotného poistenia. Ak chceš zistiť hospodárenie prevádzok, urob si pre každú z nich pomocnú (daňovú) evidenciu a za sledované obdobie pridaj rozpočítané spoločné výdavky, nekomplikuj to rozširovaním denníka, ak ho vedieš ručne.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, máš len jeden PD, a ked máš jeden účet, tak tiež ho vedieš ako jeden účet.
    Podľa možností SW môžeš riešiť prevádzky ako strediská.

    Mám dve prevádzky /úplne odlišné/ a iba jeden účet, je potrebné viesť v 2 PD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.