Zavrieť

Porady

Nachladnutý chrbát

Je tu nejaký odborník? Som citlivá na prechladnutie krížov a celého chrbáta. Mám v aute deku, ale niekto mi ju zobral, a ráno to nie je bohviečo. Od studenej sedačky mi prechladol chrbát, dneska mi je už strašne. Poradte mi či sa mám kúpať v horúcej vode, alebo radšej nie. A aké lieky? Mávam to dva krát do roka. Lekár mi nikdy bohviečo nepredpíše, len že mám doma ležať, inak mi to vraj neprejde. Máte dajaké domáce recepty. Poraďte prosím rýcho.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    SERVIS
    Je tu nejaký odborník? Som citlivá na prechladnutie krížov a celého chrbáta. Mám v aute deku, ale niekto mi ju zobral, a ráno to nie je bohviečo. Od studenej sedačky mi prechladol chrbát, dneska mi je už strašne. Poradte mi či sa mám kúpať v horúcej vode, alebo radšej nie. A aké lieky? Mávam to dva krát do roka. Lekár mi nikdy bohviečo nepredpíše, len že mám doma ležať, inak mi to vraj neprejde. Máte dajaké domáce recepty. Poraďte prosím rýcho.Ďakujem
    No horúcu vodu pri zápale by som neodporúčala . Myslím že nasadiť niečo do bolesti ........ Ibalgin alebo podobné , aby to aspoň tak nebolelo .

    Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

    Jana2004
    z vlastnej skúsenosti - umelo nenahrievaj, nerob sadacie kúpele - položí ťa to úplne. Drž sa v teple, natri si oblasť krížov Voltarenom a daj si niečo od bolesti - výborný bol Solpadin, alebo aj Ibufein sa dá ...to už záleží na tebe, čo ti od bolesti zaberá. A v každom prípade mne zaberajú teplé ponožky na nohy - hlavne v noci. Prajem skoré uzdravenie.

    alternativa je offline (nepripojený) alternativa

    alternativa
    Tiez sa pridavam k nazoru, ze "mokre" teplo urcite nie. Mne suche /lavathermom, elektrickou poduskou/ pomaha. V takomto priechlade jem lieky brufenoveho a voltarenoveho typu len kratke obdobie - su tazke na zaludok pri dlhodobejsom uzivani. Pomaha mi anopyrin 2-3x denne + zvysene davky B komplexu /napr. forte, jeho nadbytok vylucis mocom/ a horcika. No a kludovy rezim. Skore uzdravenie Ti prajem.

    kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

    pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac kalkulka
    Skús Fastum gel, ten nemá vedľajšie účinky a uľaví aj od bolesti. Alebo vyskúšaj prírodné oleje a krémy od firmy JUST. Sú síce drahšie, ale zvyknú
    na čas pomôcť.

    Rudolf je offline (nepripojený) Rudolf

    Rudolf
    mne na chrbát robí dobre akekoľvek teplo a ibalgin. skús zmeniť miesto kde spíš. nie pri vonkajšej stene ani medzi oknom a dverami. ak nemusíš, nelež. kľud spôsobí len ďalšie stuhnutie. aké ľahké.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.