Zavrieť

Porady

Poistenie do SP od 1.07.2014

Ahojte. práve som zaregistroval v správach, že sa mení odvodová povinnosť pre SZČO? Tak teraz neviem, či sa to týka všetkých SZČO. Ja som doteraz platil do SP 133,42 Eur. V roku 2013 som bol v strate, odvody do SP boli 1545,63 eur a do zdravotnej 652,80 eur, spolu 2198,43 Eur. Poradí mi niekto, či mám platiť inak do SP ako doteraz a či treba niečo riešiť v SP. Ja nie som mzdár, takže sa ospravedňujem. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    ak si bol v strate platíš ako doteraz z minima. Nemusíš nič riešiť iba platiť
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bodliak a mal za rok 2013 príjem z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti alebo výnos súvisiaci s podnikaním a s inou samostatnou zárobkovou činnosťou vyšší ako 4 830,00 EUR
    Anik bože máš pravdu, čítala som Ťa asi 3x,kým som pochopila wau. Predpokladala som však, že ten príjem bol vyšší ako 4830,- podnikal celý rok - ale len, že mal v konečnom dôsledku stratu.
    lotina Ale ja som bol v strate. To znamená, že???
    Katy a R iný údaj je dôležitý - veď čítaj tie linky (načo sme ich prikladali?)
    kn-alka Ak si mal celkový príjem zo živnosti vyšší ako tých 4830 € a vykázal stratu, platíš do SP naďalej minimum, t.j. 133,42 € - pre teba sa nič nemení.
    bodliak Dobre, bol si v strate. Ale mal si príjem nad 4.830 Eur ?
    lotina Aby som to trošku upresnil, ja som mal v roku 2013 príjmy vyššie ako tých 4830 eur, ale výdavky boli vyššie, takže v daňovom priznaní za rok 2013 je v konečnom dôsledku strata. Ja viem, že by som mal poznať svoje povinnosti, ako píše Katy a R, ale jednoducho sa to ťažko stíha registrovať všetky zmeny a už som sa ospravedlnil, že nie som mzdár, snažím sa uživiť ako sa dá a niekedy potrebujem poradiť. preto je tu táto stránka. Tak ďakujem ak mi niekto presne poradí.
    kn-alka Však už som ti to napísala: pre teba sa NIČ nemení, platíš naďalej tých 133,42 €
    lotina Ďakujem, už som v obraze. Moc dík.
      zbaliť

    Poistenie do SP od 1.07.2014

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.