Zavrieť

Porady

Faktura uhradena konatelom - Vzniknuty zavazok OK, Ako uhradim povodnu fakturu?

Ahojte poradaci,
Pouzivam Money S3 Start bez podpory, tak hladam pomoc tu.

Prijal som fakturu na tlac letakov 501/ 321, ale bola uhradena konatelom zo sukromneho uctu.

Vytvoril som novy doklad - Zavazok voci konatelovi
321/ 365

Ten bol uhradeny z BU firmy
365/ 221

V zozname prijatych faktur mi vsak zostala neuhradena faktura od dodavatela.
Poradte mi, prosim vas, ako ju mam uhradit v evidencii uct. programu. Rozmyslal som nad ID, ale neviem k nemu vymysliet ziadnu predkontaciu.

Dakujem za pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nela07 je offline (nepripojený) nela07

    nela07
    Urobiť ID a nie záväzok. Môžeš potom uhradiť faktúru int. dokladom. Záväzkom sa to nedá. Účtovanie ostáva také isté.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Martin_2014 Dakujem za rychlu reakciu.

    Existuje sposob ako mozem tu fakturu uhradit v evidencii faktur bez toho, aby som musel zmazat vytvoreny doklad Zavazok a ist navrhnutou cestou ID?
    pisty01 nepouzivam sice Money, ale ak je problem s uhradami zuctovavam ich uhradou takto 321 / 395 a potom len internym dokladom zuctujem 395 / xxx
    nela07 Jediné, čo mi napadá, choď na tú faktúru a vyber úhrady, umelo tam priraď tú úhradu bankou, ktorou si zaplatil záväzok konateľovi. Napíše ti síce mínusovú hodnotu v časti - doklad môže ešte hradiť čiastku - ale iné problémy by to nemalo narobiť
    nela07 alebo cez ID tak , ako píše pisty,
    Martin_2014 Pridal som uhradu bankou priamo ako mi poradila nela07 a teraz rozmyslam, kde sa ta minusova hodnota eviduje. Niekde to predsa musi vyskocit, ze doklad uhradza viac ako moze, nie?
    ________________
    Mozem to urobit aj cez ten ID a ucet 395 avsak co mam dat na druhu stranu "sibenice"?

    395/ ...?
    V nakladoch to mam (501), z banky to odislo (221) a aj zuctovacie vztahy mam OK (321 vs 365).

    Nabuduce uz urcite pojdem rovno cez ID, ale teraz sa tu s tym bohuzial musim este potrapit
    nela07 skús záväzok 395/365
    úhradu záväzku 365/221
    ID 321/395
    Martin_2014 Tak ta minusova hodnota sa preniesla do dokladu v banke, ktory bol v dvojnasobnej hodnote ... uz som to preuctova cez ID a 395ku.

    Dakujem za pomoc "nela07", tento postup vyzera v poriadku a tym padom je moj problem vyrieseny.
    nela07 ten prejav na b. doklade som neskontrolovala, ale je to logické.
      zbaliť

    Faktura uhradena konatelom - Vzniknuty zavazok OK, Ako uhradim povodnu fakturu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.