Zavrieť

Porady

zelezobetonova deka

dobry den mam otazku je mozne spravit nejako zelezobetonovu deku ked je uz postavene podkrovie a je tam urobeny iba veniec a na nom su uz priecky a novy krov.da sa to nejako nadpojit na ten veniec? dom som kupil a predosli majitel sa neriadil projektom kde bola deka naprojektovana a staval ako mongol
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    skus upresnit otázku ,

    ako tomu mame rozumiet že : "je tam urobený iba veniec , a na nom su uz priečky"

    veniec je ukončenie obvodového muru , čo je medzi obvodovými murmi, na čom su priečky ??
    Naposledy upravil Indeed : 03.07.14 at 19:38
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ssis1 priecky prizemia su ukoncene vencom a na venci je krov a priecky na ktorych je krov
    Indeed teda hranoly, rob rozdiel medzi konštrukcoiu strechy a medzi murovanými priečkami
    ssis1 ano prizemie od podkrovia je oddelene nenosnymi hranolmi, podla projektu mala byt deka zelezobeton
    Indeed tak to je na kkt, bez demontáže strechy sa jednoliata žb deka NEDA UROBIT
    ssis1 to som si aj myslel hlavne ze kkt to neskolaudoval a na stavebnom urade je to takto a o dalsich veciach ani nehovorim ale davat dole cely krov a priecky a rovno aj veniec to bude poriadna zabava
    Indeed možno by sa niečo mohlo poriešiť oceĺovými I profilmi votknutými do obvodových murov,ktoré by držali tie hranoly, aky je rozpon ?
    Ale jednoznačne to musi navrhnut nejaky odborník ,počkaj si na dalšie komentáre,celé technické riešenie takého podopretia bude komplikované a drahé...
    ssis1 5 metrov
    Indeed tak to nie je také strašné... nejaké I-čka pod tými hranolmi by to poriešili a nemuseli by sa ani podoprieť...
      zbaliť

    scame je offline (nepripojený) scame

    scame
    JA by som urobil debnenie na uroven venca, rozlozil zelezo, do venca by som navrtal diery, strcil roxory a zalial betonom....Samozrejme pouzil 10-12 priemer roxorua ešte by som to poistil aj karisietami

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    ZB doska sa tam dorobit da len je to komplikovane. strecha moze ostat ale vsetko vnutri musi ist von. ale neviem v com je vlastne problem, namiesto dosky mozu byt hranoly. Je mozne ze mu to statik aj schvalil. Su tam nejake problemy, alebo len chces ZB strop a nie dreveny strop?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.