Zavrieť

Porady

Dohodári, vyhlásenie o dani a daňový bonus na deti

Ako riešite dohodárov ohľadom daní? Dávate im podpisovať vyhlásenie a čo v prípade ak majú nezaopatrené deti.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ak o ten úkony/ úkony požiada a spĺňa podmienky, tak aj dohodár má nárok, nesmie byť diskriminovaný a určite nie zo strany mzdárky (mne je potom ľúto, prečo mu mzdárka nepovedala, aby si uplatňoval napr. DB v mesiaci, pretože ročný nárok nevychádza )

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    1. Vyhlásenie - áno, ak teda nemá uzavreté dohody u iných zamestnávateľov a uplatňuje si odp.položku tam
    2. daňový bonus - má nárok tak isto ako zamestnanec, ak dosiahne hrubú mzdu viac ako polovicu minimálnej mzdy - 176€
    birosovaMSV Ďakujem za odpoveď, ešte jedna otázka. Je moja povinnosť mu dať podpísať vyhlásenie? Pán s ktorým sme uzatvorili dohodu pre nás vykonáva prácu v inom meste, ani som ho nevidela a pri tom keď som chystala podklady na dohodu som na to pozabudla.
    kn-alka áno, ako potom chceš počítať mzdy, keď nevieš, či si chce uplatňovať nezd.časť, či má deti a.p.

    Dohodári, vyhlásenie o dani a daňový bonus na deti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.