Zavrieť

Porady

Je prirodzené, že sa odparí 1 cm v záhradnom jazierku za 24 hod. v týchto nie až tak horúcich dňoch (koniec júna)?

Som nový a zatiaľ málo skúsený jazierkár. Zdá sa mi to dosť veľa, keď každý cca 4-5 deň musím dopustiť cca 4 cm vody - čo je približne 600-700 litrov.Jedná sa o novovybudované betónové jazierko v zemi s hĺbkou od 0,6 až 1,3 m a plochou cca 16m2, odizolované EPDM gumou, slnko dostáva tak na 70% zo dňa, voda cirkuluje celý deň cez central vortex filtráciu a nasáva sa gravitačne cez čerpadlo s výkonom cca 8 m3/hod - cez skimer a dnovú vpusť, zatiaľ je tam len voda bez rýb a rastlín v tzv. testovacej fáze, keďže sa obávam, či niekde nemôže unikať voda,
Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Tie hodnoty sú dosť na hrane. Jún bol (u mňa) extrémne suchý, relatívna vlhkosť vzduchu vonku pod 50 %, mohlo sa to aj odpariť.

    A čo tak zakryť to igelitovou plachtou na pár dní ? Stačilo by aj tou lacnou, čo zakrývame nábytok pri malovaní. Položiť na hladinu, dookola zaťažiť...

    Je prirodzené, že sa odparí 1 cm v záhradnom jazierku za 24 hod. v týchto nie až tak horúcich dňoch (koniec júna)?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.