Zavrieť

Porady

aktivačné práce

Dobrý večer.
Chcem sa spýtať, keď nezamestnaný poberajúci aktivačný príspevok, ktorý musí odpracovať pre obec 32 hod. mesačne chce toto odpracovať u SZČO, musí sa prihlásiť do SP, alebo to rieší cestou úradu práce, lebo osoba trvdí, že jej povedali že keď má možnosť tak nemusí zametať ulice, ale brigádovať napr. umývať riad v rešt. lenže nie je mi jasné či takúto osobu musí zamestnávateľ prihlásiť do poisťovní.
Možná som napísala nezrozumiteľne otázku, ale ju vylepším ak sa tomu nedá rozumieť.
ďakujem Batorek
tictac7 ...tak ju, prosím, vylepši. Ja jej fakt nerozumiem....
batorek Ďakujem za ochotu poradiť, ale už to mám vyriešené a treba prihlásiť osobu do SP a ZP.
na dohodu. Ďakujem batorek
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    No ak chce umývať riady v reštaurácii, tak musí mať v prvom rade nejakú dohodu so zamestnávateľom, na základe tejto dohody sa prihlási do ZP a SP, a samozrejme kopiu dohody musí nezamestnaný odniesť na UP aby ho nevyradili z evidencie.
    A takisto dostane minimálnu mzdu za vykonanú prácu, a ak je 75% tej mzdy viac ako dávka v hmotnej núdzi ... napríklad dostane 100e mesačne výplatu , tak 75% je 75e a to je viac ako dávka v hmotnej núdzi 61,70 eur a tak mu dávku v hmotnej núdzi odnímu. A ked nepoberá dávku v hmotnej núdzi, tak ho nebudú nútiť zametať ulice tých 32 hodín mesačne .

    Určite to bolo takto myslené. A na UP bude nezamestnaný nosiť potvrdenie o výške príjmu, každý mesiac ... ak príjem hornú hranicu stanoevnú zákonom prekročí tak ho z UP vyradia.
    erik555 upresnim 61,60 Eur
    Xanti Ďakujem za upresnenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.