Zavrieť

Porady

Niekto kto sa podrobne vyzná do príspevku od štátu na podnikanie?

Situácia je taká, a ženské na úrade nevedia hneď poskytnúť informácie, preto to skúšam tu
Situácia je taká :
Podala som potrebné dokumenty na úrad, zmluva bude pripravená, a pôjdem podpísať niekedy 28.7.2014.
Vznik živnosti mám od 4.8.2014.
V podnikateľskom pláne mám uvedený nákup registračnej pokladne.
Otvirť plánujem hneď po vzniku živnosti teda medzi 5-8.8.2014.
Lenže : peniaze prídu do 30 dní od VZNIKU ŽIVNOSTI, ako teda vyriešiť nákup pokladne?
Bude to oprávnený výdavok a budem to môcť potom nejak preúčtovať, ak to kúpim po vzniku živnosti za svoje a potom preúčtujem ako výdavok z príspevku, keď už peniaze prídu?
Neviem ako vyriešiť túto situáciu, podporovať chcú, ale nemyslia na také veci.
Kto poradí, vopred dik
Naposledy upravil anadejka : 08.07.14 at 14:06
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Porada je verejný portál, neradíme súkromnými správami
anadejka tak teda doplním otázku
veronikasad Zissti si na úrade práce, či je možné faktúru za ERP uhradiť v hotovosti, alebo len prevodom z bankového účtu.
Položky uvedené v podnikatelskom pláne nemôžeš kúpiť skôr ako budeš mať podpísanú Dohodu s UP
anadejka kúpim ju až po podpísaní dohody, len to, že peniaze z úradu ešte nebudem mať, to ma zaujíma, či sa to potom dá preúčtovať.
ale ďakujem za reakciu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Príspevok sa poskytuje na úhradu nákladov súvisiacich s prevádzkovaním SZČ uvedených v podnikateľskom zámere a musí byť použitý v období od účinnosti podpísanej dohody do ukončenia záväzku na prevádzkovanie SZČ.

    ref: http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestna...?page_id=13191

    návrh dohody by ti mali dat k nahliadnutiu a toto by tam malo byt uvedene, takze tetusky na urade nech vytlacia dohodu, ktoru maju standardizovanu v PC a nech ti kazdy jeden bod vysvetlia - mas na to pravo
    Naposledy upravil avalik : 08.07.14 at 14:34
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    anadejka áno, od účinnosti zmluvy, ale i tak až po dni vzniku živnosti,a ďalej, nie je vysvetlené, ako preklenúť obdobie od vzniku živnosti a dňa kedy prídu peniaze na účet. keď ja presne v tomto rozmedzí chcem otvoriť obchod, tj. potrebujem mať kúpenú pokľadňu , teda skôr ako prídu peniaze na účet.
    Ešte mi prišlo na um, kúpiť pokladňu skôr , len s dodacím listom a s tým, že mi vystavia faktúru, až keď mi pripíšu peniaze na účet, len zase či to zo strany úradu nebude problém, že otvorím skôr s pokladňou, ktorú zaplatím až koncom augusta.
    Som už z toho zmätená, z tých podmienok.
    avalik čítaj pozorne - "od účinnosti podpísanej dohody"
    anadejka v poriadku, tak v tom prípade sa toho budem držať, a argumentovať im, ak by hovorili niečo iné, ďakujem pekne za rekacie
    avalik drzat sa musis toho co budes mat v dohode uvedene - ak to tam nebude, tak ziadaj nech ti to daju pisomne
    anadejka určite budem žiadať, dohodu detailne preštudovať , aby mi neprišli po mesiacoch s tým, že toto nemôžte toto tiež nie, lebo verím, že sú schopní nájsť si hocijakú maličkosť , aby mohli pýtať späť peniaze, pomernú časť.
    anadejka tak to dúfam, že dajú lebo veľa iniciatívy nepreukazujú, všetko sa z nich ťahá ako z chlaptej deky a plno informácii ani nepovedia. na nič neupozornia dopredu a potom zisťujem, že toto nemôžem toto nemôžem .... :/
      zbaliť

    Niekto kto sa podrobne vyzná do príspevku od štátu na podnikanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.