Zavrieť

Porady

Stipendium na strednej skole narok a podmienky

Dobrý Deň
chcel by som sa spýtať na štipendium a možnost získania . Priatelka študuje na strednej skole posledny rockyk bývame sami spolu na byte čize ja sa neratam ako rodinny prislušnik na posuzdovanie o získanie štipendia .... chcel by som sa spýtat ako má vydokladovat ze byva sama aby sa to bralo a posuzdovali ju ako jednotlivca priemer ma 2.3 za minuli rok na jej skole sa poskytuje socielne stipendium chcel by som sa opytat vlastne ako ho celkovo ziskat a co dokladovat lebo nikde som nenasiel pripad na dokladovanie ak je student samostatna osoba /byva sam / trvali pobyt ma pisany zatial u mamy a chcel by som sa rovno aj opytat ake ostatne finančné bonusy može získať
Ďakujem za odpovede
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ako jednotlivec štipendium nezíska

    Školský zákon http://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-245

    § 149
    Štipendium

    (1) Štipendium možno poskytnúť žiakovi, ktorý je žiakom denného štúdia strednej školy, odborného učilišťa alebo praktickej školy, ak sa spoločne posudzuje s osobami,

    a) ktorým sa poskytuje dávka v hmotnej núdzi a príspevky k dávke v hmotnej núdzi podľa osobitného predpisu85) alebo

    b) u ktorých jedna dvanástina príjmu86) za kalendárny rok predchádzajúci kalendárnemu roku, v ktorom sa žiada o štipendium, je najviac vo výške životného minima podľa osobitného predpisu.87)

    (5) Prílohou k žiadosti o štipendium, ktoré žiakovi možno poskytnúť podľa odseku 1 písm. a), je doklad88) o tom, že žiak sa spoločne posudzuje s osobami, ktorým sa poskytuje dávka v hmotnej núdzi a príspevky k dávke v hmotnej núdzi.85)

    ak je dospelá môže požiadať súd o výživné od rodičov
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Fredi132 ale ona chodi na studium denne prakticky je v hmotnej nuzdi lebo nezaraba
    avalik je dospela? o vyzivne od rodicov poziadala?
    Fredi132 ano je dospela a vyzivne od rodicov nechceme ale moze sa zdokladovat akoze vyzivne bolo urcene dohodou
      zbaliť

    Stipendium na strednej skole narok a podmienky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.