Zavrieť

Porady

Pokuta z daňového úradu

Dnes došla kamarátke pokuta z DU za oneskorené podanie hlásenie za zamestnanca. Nevie niekto poradiť, ako podať odvolanie voči tomuto rozhodnutiu. Ide o to, že od júla 2013 má živnosť, potom v septembri mala dohodárku len 3 dni, daň jej nebola zrazená. Prehľad mesačný sa podal, ale na to hlásenie sa zabudlo. Momentálna finančná situácia nie je dobrá. Dá sa takto odvolať.

Dá sa odvolať na nejaký paragraf??? Pokuta je 60 eur.
Naposledy upravil nikula : 10.07.14 at 06:03
4 komentárov     zbaliť
Mila123 aká vysoká sankcia to je? pretože ku odvolaniu musíš priložiť kolok v hodnote 16.50€
Peggynka Aj k žiadosti o odpustenie pokuty?
nikula pokuta je 60 eur. Je to málo, ale zároveň veľa, ak obchod krachuje... Ten poplatok sa platí aj pri klasickej žiadosti o odpustenie pokuty???
Peggynka Prečítaj si link,ktorý som dala;odpustenie pokuty je dotácia od štátu a sú tam podmienky v tom zákone.60€ by som zaplatila.Mohla si dostať od 30-3000€.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Odvolať sa vždy dá, pokiaľ to na rozhodnutí je spomenuté....avšak moja skúsenosť je, že pokutu neodpustia.... "zabudnutie" nie je podľa nich dôvod na odpustenie pokuty......a ani "prázdny účet" ich nezaujíma.....
    Za pokus však nič nedá...
    Zuzanka_ba čítala som aj ja, len ten daňový poriadok už je inovovaný, a v tom aktuálnom sa neviem dopátrať, kdeže je pokuta za nepodanie hlásenia.. v zákone o dani z príjmov také nie je, nemá niekto aktuálne info?

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Za pokus to možno stojí, lenže...úspech je takmer nulový...ide totiž o bežného daňovníka a nie vysokého štátneho úradníka.
    ...že pán Koterec: http://www.sme.sk/c/7217042/koterec-...o-podrzal.html
    jslancik Volám sa Koterec, pre koktavých Miloš

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    tá pokuta je podľa 563/2009? viem že v starom poriadku bola, tuná sa k nej neviem presne dopátrať /pokutu som našla za daňové priznanie, za hlásenie neviem, kde hľadať/

    inak odpustenie by sa malo riadiť, teda ak sa riadime daňovým poriadkom, § 157, dôvody sú tam vymenované taxatívne /?/

    perla ducha, v zákone hneď dvakrát:
    "odpustí sankciu, ak daňový subjekt preukáže, že by jej zaplatením bola vážne ohrozená výživa daňového subjektu alebo osôb odkázaných na jeho výživu"ň

    http://www.porada.sk/t184188-danovy-...01-2014-a.html
    Peggynka Mal by to byť §155 ods.1 písm.d) pokuta 30-3000€.
    Zuzanka_ba áno, odkaz je na správny delikt - neplnenie oznamovacej povinnosti /hlásenie = oznámenie/, nedocvaklo mi to, dík

    Pokuta z daňového úradu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.