Zavrieť

Porady

Vlhké steny v starej chalupe

Dobrý den
Asi 2 dni dozadu sme sa rozhodli zrekonštruovat starú drevenicu,no hned sme si všimli, že komplet všetky steny sú cca do 1m výšky vlhké.Vyzerá to tak, že tam sú základy z kamena a že vlhkost prichádza odtial.Chcem sa opýtat, aký postup by bol v tomto prípade najlepší, kedže neviem, či aj u tak starých dreveníc je možné podrezávanie.Viem zaslat aj fotky pre lepšiu predstavu
Za odpoved vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej757 je offline (nepripojený) andrej757

    andrej757
    Drevenica sa nepodrezava, treba vlozit po celom obvode pod spodne tramy, ktore sa v minulosti kladli pramo na kamennu podmurovku hydrizolaciu - ipu.

    Ak to uz mate vlhke skontrolujte si spodne tramy, ci nie su nahnite, vacsinou sa pri rekonstrukcii drevenic meni spodny tram. Da sa to v pohode nadvihnut hydraulickymi zdvihakmi, robili sme tak uz pat drevenic. Ak nechcete, aby Vam vlhla podlaha, treba vyhodit staru podlahu, dat poter a hydoizolaciu a tu spojit s hydroizolaciou pod tramami. Alternativa je odvetrana podlaha.

    Najdolezitejsie je ale odstranit zdroj vlhkosti a odviest vodu od chalupy, najlepsie urobit drenaz pripadne rigol okolo chalupy. Strecha a okap je predpokladam v poriadku.
    maped som rada, že som dobre odhadla problém so zdvihákmi
    vlado 33 Sú zdviháky do 100t, tých niekolko milimetrov na podloženie izolácie určite zvládnu. Stačí kontaktovať firmu, ktorá sa tým zaoberá+ pripraviť podklad. http://www.hydraflex.sk/ (mali by poradiť).

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    žeby zdviznúť jedine hydraulickými zdvihákmi? Postupne a podložiť.
    Inak si to neviem predstaviť. No to je len moja úvaha.
    buchač Maped

    Toto myslíš vážne ? Ako určitý druh úvahy beriem , ale ako technik teda veru nie .

    Lebo ja si zasa neviem veľmi dobre predstaviť to zdvihnutie hydraulickými zdvihákmi .....
    ...a dokonca postupne ???

    Bez žeriavu , v podstate , nezrealizovateľné ...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Kamen nie je nasiakavy,on vlhkost netaha. Nemoze to byt od podlahy? Aku mate podlahu?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Arizona

    Myslíš , si si istá ??? Skôr by som upresnil . Kameň ani tak možno nie .
    1. Nevieš ( nevieme ) , ba ani majiteľ nevie , aký kameň bol použitý v základoch .
    2. Ak nie kameň , tak spojovací materiál kľudne natiahne vlhkosť do nemoty .
    vlado 33 Kameň je nasiakavý a trvá celé roky kým sa odvetrá. Tak ako vlhkosť nasáva, tak sa vlhkosť odparuje
    buchač jj.......poznám , Vlado , poznám...
      zbaliť

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    A čo takto zavolať si odborníkov na obhliadku? Možno tam ani take "harakiri" úkony ako podrezávanie netreba. Amožno sa to ani neoplatí. Môže to byť vlhké aj z úplne iného dôvodu (nevetrenie, dážď a niekde to premoká, atď... ). Ja som napr. hneď našla niekoľko napr. sanuj.sk a pýtala by som sa tam... Nám vlhla jedna celá stena vo viac menej novej budove, od stredu dole do cca 2metrov a teda myslelo sa na kadečo a pri obhliadke nám prekvapujúco povedali, že je to zo strechy a aj tak bolo...

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Záleží od druhu a tipu drevenice.Ťažko to posúdiť z vášho popisu.Niektoré sa dajú podvihnúť niektoré sa podrezávajú.Vlhkosť môže pochádzať aj z kondenzácie na studenom kameni.

    Vlhké steny v starej chalupe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.