Zavrieť

Porady

Ako si vytvoriť variabilný symbol z dokladu na faktúre

Ahoj poraďaci.
Potreboval by som pomoc ako správne zaúčtovať a zaevidovať faktúry z METRO Cash & Carry SR .
Od nového roku došlo k zmenám v účtovníctve pri zadávaní faktúr do účtovného programu ( ja užívam MRP), je tam kolónka pre zadanie Pôv. č. dokladu /tu zadávam celé číslo faktúry s lomitkami a zátvorkami/, kde následne mi program sám vytvorí variabilný symbol. Lenže tam sa to celé číslo nevmestí a z toho mi vytvorí iba časť čísla. Ja potom vymažem z toho lomitka a urobím si posledne 10-číslie, neviem či to robím správne. V Metre mi hovorili, že si mám dať nastaviť program. V MRP Company mi povedali, že to majú v poriadku. V Prílohe Vám zasielam kópiu zo spomínaného dokladu aby ste si to mohli prezrieť ako to vyzerá na faktúre. Z toho mi potom poraďte ako správne vytvoriť VS z čísla. ktoré je na doklade v červenom rámiku /lebo toto je právoplatné číslo dokladu/.
Ďakujem.
Fa_Metro.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Ale ten VS nie je pre nikoho podstatny, takze to kludne nechaj tak ako to je. Totiz do danoveho to nikam nejde, tam je podstatne to povodne cislo. A VS je iba na platby... a to je uz uhradene (hotovost, karta), cize nikoho to nebude trapit a nijam ti to netreba

    A este ma napadlo: VS ma max.10 cislic, cize MRP to ma spravne....

    Ako si vytvoriť variabilný symbol z dokladu na faktúre

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.