Zavrieť

Porady

Prečo súd nereagoval na návrh na zverenie detí do výchovy a úpravu práv a povinností k nim za trvania manželstva?

Dobrý deň, prosím o radu prečo súd nereagoval na môj návrh ohľadom zverenia detí do mojej starostlivosti, úpravu styku a výživné pre mal.deti do rozvodu.
V novembri 2013 som podala návrh na rozvod na kt.mi súd poslal uznesenie že ustanovuje UPSVR za kolízneho opatrovníka pre deti.
Vo februári 2014 som sa odsťahovala s detmi zo spoločného bytu pričom som podala návrh na zverenie detí do výchovy a úpravu práv a povinností k mal.detom za trvania manželstva.
Opäť mi prišlo uznesenie že UPSVR je kolíz.opatr.pre moje mal.deti
.Zároveň ma súd vyzval, aby som doložila doklady o priemer.nákladoch na deti a bývanie, ich zdrav.stav a moje príjmy.
V apríli 2014 mi prišla výzva na vyjadrenie sa k návrhu na začatie konania o úpravu práv a pov. na čas do rozvodu /bolo to vyjadrenie k manželovmu návrhu/
V máji 2014 som podala na súd dodatok k môjmu pôvod.vyjadreniu z apríla 2014 nakoľko ten model starostlivosti v realite nefungoval.
V júni, 9, 2014 som podala žiadosť na vytýčenie pojednávania v záujme svojich mal.detí, keďže od Nov2013 sa veci nikde nepohli a situácia bola neúnosná.
17.6.2014 bol na UPSVR na môj podnet spísaný návrh na vydanie predbežného opatrenia vo veci úpravy stretávania sa otca s malol.detmi. na ktorý súd reagoval OPAT len uznesením že ustanovuje UPSVR za kolizneho opatrovníka detí.

Moja otázka je či sa mal súd vyjadriť a rozhodnúť k návrhu z Februára o úpravu práv na čas do rozvodu?
Keďže bol na soc.spísaný len návrh na vydanie predbež.opatrenia vo veci stretávania sa detí s otcom, mám podať cez koliz.opatr. ešte jeden návrh vo veci výživného pre deti ? (manžel finančne neprispieva na deti)

Mám to tak brať že môj návrh z februára na zver.detí a povinností za trvania manželstva súd odignoroval pretože to bol len "návrh" na zverenie detí do vých. a úpravu práv za trv.manželstva a nie "Návrh na vydanie PREDBEŽNÉHO opatrenia" ako sa mi to snažila vysvetliť kolízna pracovníčka?

Ďakujem za akýkoľvek názor príp.radu
Naposledy upravil Lubikee : 11.07.14 at 17:41
Mila123 v novembri 2014? si podala,???? oprav sa
Lubikee Ďakujem za upozornenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prečo súd nereagoval na návrh na zverenie detí do výchovy a úpravu práv a povinností k nim za trvania manželstva?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.