Zavrieť

Porady

Odvody u brig.-študenta

Zdravím, prosím uveďte ma do obrazu lebo som sa troška zamotala. Mám 10 študentov na brigáde. Niektorý sú nad 18 a niektorý pod 18 rokov. Uplatňujem im výnimku 68/159€ k tomu netreba to vyhlásenie či? Odvody im platím do fondov StP, IP, ÚP, GP, RFS spolu so zamestnávateľom. Je to správne???

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cacka je offline (nepripojený) cacka

    účtovník, mzdár cacka
    Študenti si môžu určiť iba jednu dohodu, z ktorej nebudú dôchodkovo poistení. Čiže pokiaľ majú len jednu u teba, tak ti podpíšu o tejto skutočnosti čestné vyhlásenie a ak zarobia do 68/159 €, tak platíš len ÚP a GP.

    kn-alka je teraz online kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ak uplatňuješ výnimku odvodov do SP, musia mať u teba (LEN u teba) podpísané toto oznámenie/vyhlásenie.
    Pri brigádnikoch s podpísaným vyhlásením sa odvádzajú odvody do SP len do UP, GP, PRFS
    Naposledy upravil kn-alka : 14.07.14 at 12:38
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cacka PRFS tam nie je....
    kn-alka ... nie, nie je... pri kopírovaní sa mi označilo viac textu, nevšimla som si to
    cacka veď jasné...len pre istotu, aby to niekoho nepomýlilo...
      zbaliť

    Odvody u brig.-študenta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.