Zavrieť

Porady

Včely v paviniči

myma myma

myma je offline (nepripojený) myma

Potrebovala by som poradiť: Od včera máme v paviniči ako v úli, je v ňom plno včiel.
Pavinič je rozrastený asi 10 m do šírky, ale včely lietajú asi len na 3 metroch. Roj sme nenašli žiadny. Pavinič vyzerá, že je odkvitnutý, sú tam len malé bobuľky. Čo tam tie včely môžu robiť? Záhradu máme len prvé leto, tak nevieme, či to býva každý rok takto.Ďakujem za rady.
Usporiadat
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Nezbierajú náhodou medovicu? To je tá "šťava", čo vypúšťajú vošky, nie sú listy paviniča akoby mokré, lepkavé
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
myma myma

myma je offline (nepripojený) myma

Nie, nie, listy sú suché. Po nejakom sledovaní sme si všimli, že včely prilietajú až popoludní, odvtedy ich počuť.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

Žeby volili kráľovnú?
Sorry, neviem poradiť, ale zaujal ma názov témy. Skúste ho povedať desaťkrát za sebou...
Hotové jazykové cvičenie na "mluvidlá"...
1 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

myma
Nie, nie, listy sú suché. Po nejakom sledovaní sme si všimli, že včely prilietajú až popoludní, odvtedy ich počuť.
teda ja by som to preskúmala, chvalabohu nie som alergická na pichnutie, keď máš odvahu tak pozri, ale choď tam čerstvo osprchovaná, bez voňavky, tak radia včelári
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

kde je ten pavinič umiestnený? ťahá sa po múre? na konštrukcii? ak sa ťahá po múre, môžu byť v nejakej pukline - usadil sa roj
0 0
Milas265 Milas265

Milas265 je offline (nepripojený) Milas265

Tak,asi kvitne nie? :-)
0 0
R_R R_R

R_R je offline (nepripojený) R_R

Bingo, :-))) áno, ten pavinič kvitne .Včely a aj osi tam majú plno práce. Neboj neublížia a nepoštípu. Lietajú len do západu slnka.
0 0
myma myma

myma je offline (nepripojený) myma

Ďakujem za odpovede. Tie včely fakt makajú do nejakej piatej a potom sa stratia. Asi majú vtedy padla. Asi to naozaj kvitne, lebo keď som stála pred 3 dňami pri paviniči, pukalo tam niečo a zistila som, že to asi kvietky pučia tak nahlas, lebo z nich vypadával taký žltý poprašok. Tá naša príroda stále niečím novým prekvapí.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať