Zavrieť

Porady

Dajú sa "zrevitalizovať" poškriabané multifokálne sklá ?"

Pekné popoludnie milí poraďáci. Snáď patrí táto otázka do zdravia, nie pre revitalizáciu ale pre to, že sa jedná o choré oči. Chcem sa opýtať, či nemáte dakto vedomosti o tom, či sa dajú dáko prebrúsiť (alebo niečo podobné) poškriabané okuliarové sklíčka a to za dáku prijateľnú cenu a nie len za cenu nových. Nakoľko mám multifokálne cylindrické sklá s antireflexnou a samozafarbovacou úpravou, čo je finančne náročné. Neviem, ako je možné, no sú poškriabané tak, ako keby som s nimi rajbala po štrkovisku . Vďaka - každá rada drahá
Naposledy upravil mareko : 18.07.14 at 14:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Určite sa to nedá zrenovovať, keď že je tam tá antireflexná vrstva a ešte k tomu aj samozafarbovacia vrstva. Teraz vraj už nejaká firma to robí celkom inak a dá sa to potom do budúcna aj máličko prebrúsiť. Bola som sa pýtať u známeho optikára v Partizánskom, ten mi to takto povedal.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Mala som ten isty problem s okuliarmi na citanie. Cele lave sklicko, akoby so "smirgelpapierom". Bola som v optike a povedali mi, ze len vymenit, ze je to potiahnute nejakou foliou,, a ze je opotrebovane. Neviem, ci je to pravda, alebo len chceli viac zarobit. Mne to vymenili. Tiez to nebolo lacne.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mareko Díky, veď presne o to ide. Človek nevie, či chcú iba zarobiť alebo je to fakt. Dočítala som sa v rôznych diskusiách, že trocha pomôže vyčistiť zubnou pastou...no neviem, neviem. Chovám sa k nim ako v bavlnke...U mňa je tá cena cca 500 € . Zvažujem operáciu očí, to by sa mi vrátilo za štyri výmeny, no bojím sa
    kopretinka brýle stoja 500,operácia 1000........ak si mladá,daj si operovať....
    alaya1 mareko, laserova korekcia zraku nie vzdy vyriesi problem na 100%- niektori nosia nadalej okuliare, ale s nizsou korekciou. neboli to,, mnohi z okolia to maju, ale po zakroku je to par dni neprijemne.
    mareko Operácia jedného oka (v mojom prípade) je cca 1250 €. Mladá už nie som, no mám spolužiakov, ktorí to absolvovali a sú veľmi spokojní. Jeden dokonca okuliare vôbec nepotrebuje a ten druhý znížil dioptrie o cca 7.
    Robia to u nás v MT a aj v ŽA. V MT majú údajne
    najmodernejšiu techniku, operovali tu aj M. Kramára.
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Obišla by viacej Optík (v každej sa dozvieš niečo nové) a podľa ponuky sa rozhodni.Čo používaš na čistenie? Horúca voda a vlhké utierky (špeciálne určené na to!) poškodzujú sklá.Ja som si zničila okuliare na čítanie v rýchliku-spadli mi a oproti sediaca mi ich chcela posunúť nohou po podlahe.Ako keby som prešla šmirgľom po nich.
    mareko Tak presne, mokré utierky na okuliare .

    Dajú sa "zrevitalizovať" poškriabané multifokálne sklá ?"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.