Zavrieť

Porady

Katy a R A mňa by zaujímalo - že čo to je .. "nárok na rizikové tehotenstvo" čo máš na mysli? tehotenstvo je buď rizikové, alebo nie .. ale nárok ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    A preco by nemala mat? To, ze bola na umelom oplodneni na veci nic nemeni,ak si to bude jej zdrav.stav vyzadovat...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nie. Alebo aj áno.

    Záleží od toho, či tehotenstvo je niečím ohrozené. Ak nie, ide o rovnaké tehotenstvo ako každé iné.

    Ale nemyslím, že by bol problém, ak bude chcieť ísť na rizikové. Dnes, ako vidím, lekári hneď pošlú na rizikové, ak keď o rizikové tehotenstvo neide. Manželka bola s obomi deťmi v práci až do doby, kedy nastúpila na riadnu materskú. Dnešné mladé mamičky nebudú robiť, radšej sa hodia na rizikové hneď ako zistia, že sú tehotné.
    kopretinka hm,ak im zamestnávateľ nevie prideliť vyhovujúcu prácu...čo majú robiť?
    jelalim Je to problem zamestnavatela. Moze ta nechat doma, ale musi Ti davat plat

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    pokial viem tehotenstvo nie je choroba, ak je vsetko v poriadku teda podla lekara, tak nie je dovod na rizikove tehotenstvo, ak ma manzelka pocit, ze sa neciti pracovat / zalezi od prace / tak ma plny narok na PN, ja som tiez bola na PN, lebo som cakala dieta po 10 - tich rokoch - prve a myslela som si ze je to tak lepsie pre mna, pri druhom, uz som to nepotrebovala

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Zle si sa vyjadril ( "nárok"),ale chápem,čo sa pýtaš.Či je tehotenstvo tvojej manželky rizikové,posúdi jej gynekológ; okrem zdravotných rizík aj to,čo v zamestnaní robí (napr. v sklade,kde dvíha ťažké predmety...):
    http://www.supermamicka.sk/rizikova-...s-tehotenstva/

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    rizikovost tehotenstva nijako nesuvisi so sposobom oplodnenia
    a nieco ako "narok" na rizikove tehotenstvo neexistuje

    dopl. LOL, vidim ze niekoho odpoved riadne vytaca, asi mu velmi pečie slnko na gebuľu
    Naposledy upravil bubkoch : 19.07.14 at 11:31

    terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

    som jednoducho žena terezamaria
    Marián určite sa nemusíš obávať, pokiaľ máte skúseného gynekológa, ktorý určite správne určí, či je tehotenstvo rizikové a to mám za to, že v 36 rokoch a po umelom oplodnení to rizikové tehotenstvo bude, tak PN-ku vypíše, aby sa dieťatko v pohode vynosilo a porodilo. Držím palce.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Zrejme ti ide skôr o DPN ? (si len typujem)
    Ak aj tehotenstvo nie je rizikové - lekár môže pacientku uznať DPN ..
    Samozrejme, že je veľký predpoklad, že v tom veku môže ísť o rizikové tehotenstvo - ale to tiež automaticky neznamená, že jej vypíše DPN sú predsa zamestnania, kde sú vhodné podmienky - ak samozrejme nebude musieť ležať celý čas v špitáli s vyloženými nohami

    Ak má manželka 36 rokov má nárok po umelom oplodnení na rizikové tehotenstvo?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.