Zavrieť

Porady

Dodatočný KV

Ak som zistil chybu v KV,je to čislo faktúry dokedy mám podať dodatočný KV.jedna sa o 1.štvrťrok 2014,stači ak v dodatočnom KV uvediem len túto jednu faktúru.Ďakujem!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    Dodatočný kontrolný výkaz
    Ak platiteľ dane zistí po uplynutí lehoty na podanie kontrolného výkazu, že údaje v podanom kontrolnom výkaze sú neúplné alebo nesprávne (napr. nesprávne opísané údaje z faktúr), podá dodatočný kontrolný výkaz. Za každý opravovaný kalendárny mesiac alebo kalendárny štvrťrok podáva samostatný dodatočný kontrolný výkaz. Ak platiteľ dane podáva dodatočný kontrolný výkaz, vyznačí na prvej strane tlačiva v kolónke druh kontrolného výkazu „x“ v políčku dodatočný kontrolný výkaz. V poslednom stĺpci príslušného riadku vyznačí príslušným kódom opravu, a to kódom 1 storno údajov a kódom 2 správne a doplnené údaje.

    Liptáčik je offline (nepripojený) Liptáčik

    Liptáčik
    Áno, uvádzaš len opravenú údaj. Ovšem na stránke finančnej správy je potrebné túto opravu písomne odôvodniť.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Sarlotka to ako myslis ze pisomne zvododnit?
    Liptáčik Ja som bola na DÚ - riešila som niečo podobné a tam mi to doporučili. Taktže: na stránke FS
    okiienko vľavo - OBLASŤ
    - Nešpecifikovaná oblasť
    - Nešpecifikovaná aagenda
    - Všeobecné podanie pre finančnú správu

    Tam uvediem dôvod opravy a - som spokojná, ja som "v obraze" i pracovníčka DÚ je "v obraze".
    tictac7 Liptáčik, prepáč, ale inak to neviem napísať - to čo Ti povedali je teda riadna kravina. Na čo potom asi sú tie kódy?
    demeter Ten dôvod opravy na všeobecnom podaní neviem kde ho mám napísať,lebo sú tam len základne údaje.
    mondes Takto, ako píše Liptáčik, sa podávajú iba opravné uzávierky, (Výkaz o P a V, a Výkaz o M a Z ),nakoľko sa nedá "zakliknúť" že sa jedná o opravnú, alebo dodatočnú.
    Dodatočné DPH aj KV sa podáva normálne.
    ariadna22 vďaka za tip
      zbaliť

    juzek691 je offline (nepripojený) juzek691

    juzek691
    ...načo sa "vymyslel" taký spôsob opravy na KV, po ktorom nie je nikto "v obraze"? To môže byť iba na Slovensku. Niečo opravíš podľa zákona a ešte ďalším dokladom to vysvetľuj? Choré...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.