Zavrieť

Porady

Budúci študent vysokej školy a trvalý pracovný pomer

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
V septembri budem nastupovať na vysokú školu do Brna a chcela by som nastúpiť do hlavného pracovného pomeru, s tým, že by som potom ukončila hlavný pracovný pomer dňa, keď nastúpim na vysokú školu. Chcem sa spýtať či to nebude mať potom nejaký vplyv na moje štúdium, čo sa týka štipendií a iných vecí, nakoľko keď už budem v hlavnom pracovnom pomere, budem musieť odvádzať zdravotné a sociálne poistenie. Chcem sa spýtať potom že aj aký vplyv to bude mať vplyv na úrade práce.
Ďakujem za skoru odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Informácie o štipendiu ti poskytnú na študijnom oddelení VŠ. Pracovný pomer nebýva dôvodom na nepriznanie šipendia, dôvodom býva prekročenie určeného príjmu.

    Na úrad práce tvoj pracovný pomer nebude mať vplyv - ten bude fungovať ďalej a ak si evidovaná, tak nástupom na VŠ alebo začatím pracovného pomeru budeš vyradená z evidencie.
    Skajulka11 Vedeli by ste mi poradiť, v akom zákonníku by som to našla?? Hľadala som to v Zákonníku práce a v Občianskom zákonníku, a nič som nenašla. Zrejme som to niekde preskočila. A čo sa týka toho príjmu, akú výšku by som musela prekročiť aby mi nebolo priznané štipendium?? Ale vlastne ja by som ´hneď v deň nástupu do školy ukončila svoj pracovný pomer, čo by bolo zatiaľ len v skúšobnej dobe, kde nemusím udať dôvod môjho skončenia. Viem je tu veľa podobných príspevkov, ,,študent denného štúdia a trvalý pracovný pomer°°, ale rozdiel je v tom, že ja budem študovať v českej republike a oni študujú na slovensku; teda či takéto kritéria platia aj v Česku?
    avalik Práve preto som ťa odkázala na študijné oddelenie VŠ. Tak isto info o štipendiách by mali mať aj na svojej internetovej stránke.

    Budúci študent vysokej školy a trvalý pracovný pomer

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.