Zavrieť

Porady

Výpočet odvodov do Soc.poist.

Prajem pekný deň prosím o radu pri výpočte odvodov do soc.poist. stále mi nie je jasne či do súm zaplateného poistného sa započítava aj suma odvodov na fond nezamestnanosti keďže si ho platím dobrovolne.
3 komentárov     zbaliť
Mila123 áno
Stefan. Aj keď je tam jasné písane povinné zaplatené sociálne poistné a FZ je dobrovolne
Katy a R používa sa termín "poistenie v nezamestnanosti" .. len si možno trošku tým "fondom" pomýlil - tiež som si v prvom momente pomyslela na rezervný fond ..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    skús tu, navedie ťa kalkulačka, stačí postupovať presne podľa riadkov Daňového priznania : http://www.socpoist.sk/kalkulacka-na...014-siu/58213s pripočítava sa POVINNÉ poistenie. Dobrovoľné platené poistenie je vlastne po registrácii povinné. Treba však rozlišovať dobrovoľné platenie poistného v nezamestnanosti a sociálne poistenie.
    Naposledy upravil Monika Kováčová : 22.07.14 at 10:35
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stefan. Áno tu som to zadával len tam chcú odo mňa poistného na povinné sociálne poistenie SZČO v roku 2013 a v tom nemám jasno čí tam ma byť aj započítané aj odvody do fondu zamestnanosti lebo keď to tam zarátam vyjde iná suma ako keď nezaratám .
    Stefan. Takto ma to nenapadlo , takže všetky odvody sú vlastne po registrácii povinné
    Monika Kováčová toš to máme taký guláš v zákonoch, že čo je dobrovoľné je povinné a tak podobne...
      zbaliť

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Zrejme sa pýtaš na odvody szčo
    Pri výpočte VZ nenavyšuješ základ dane o dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti, viď §293cz :

    (3) Vymeriavací základ povinne nemocensky poistenej a povinne dôchodkovo poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby je od 1. júla 2014 alebo od 1. októbra 2014, ak bola predĺžená lehota na podanie daňového priznania za rok 2013, podiel jednej dvanástiny základu dane z príjmov samostatne zárobkovo činnej osoby uvedených v § 3 ods. 1 písm. b) a ods. 2 a 3 neznížený o zaplatené poistné na povinné verejné zdravotné poistenie, poistné na povinné nemocenské poistenie, poistné na povinné dôchodkové poistenie, príspevky na starobné dôchodkové sporenie, ktoré sa platia spolu s poistným na povinné dôchodkové poistenie, poistné do rezervného fondu solidarity povinne dôchodkovo poistenej samostatne zárobkovo činnej osoby a upraveného o príjmy a výdavky, ktoré sa nezahŕňajú do vymeriavacieho základu, a koeficientu 1,6. ...atď

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Podľa mňa nie - lebo si vlastne dobrovoľne poistený v nezamestnanosti.
    Platenie tohto poistenia (ak sa už prihlásil ako DPO) to už je povinné. ale furt je to dobrovoľné poistenie.
    Naposledy upravil Katy a R : 22.07.14 at 10:25
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Monika Kováčová ja som svoj príspevok doplnila o túto vetu: treba však rozlišovať dobrovoľné poistenie v nezamestnanosti a sociálne poistenie... žiaľ toto doplnenie už v komentári o 13:24 nevidím, veľmi ťažko sa sem prispieva, niekedy ma z toho ide poraziť, asi to zasa vzdám..
    Monika Kováčová ja si pripadám ako blázon... na druhý pokus sa mi príspevok podarilo doplniť a toto, že si pripadám ako blázon píšem už tretí krát a nič, neviem, či tu tento príspevok aj bude niekedy... toš toto je tu održku...
    Stefan. tak teraz som tam kde som bol som povinne poistená osoba a nezamestnanecké si platím dobrovoľne , patria teda odvody v nezamestnanosti do odvodov na povinné sociálne poistenie či nie?
    kn-alka a čo tak zavolať na linku SP a tam ti to povedia? ... a potom napíš aj nám, ako si dopadol, nech sme múdrejší
    Monika Kováčová nepatria
    Stefan. overene na linke soc.poist.nepatria ďakujem
    Monika Kováčová to nám teda trvalo... teda aspoň ja som sa zapotila, kým som tu niečo napísala...
    Stefan. na začiatku stačila predposledná jednoduchá odpoveď (nepatria) inak srdečná vďaka
    Monika Kováčová ospravedlňujem sa, ťažko sa tu orientujem a mojim úmyslom bolo vysvetliť a zdôvodniť... rozobrať do detajlov, som už taká, pozdravujem, čaute.
      zbaliť

    Výpočet odvodov do Soc.poist.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.