Zavrieť

Porady

Môžem uznať ošetrenie u lekára ak si zamestnankyňa vymenila smenu ?

Nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, zamestnankyňa z dôvodu, že bola objednaná u lekára na 20.07.2014 si vymenila s inou kolegyňou pracovnú smenu a zároveň si doniesla od lekára lístok na preplatenie náhrady príjmu za ošetrenie u lekára.

Má nárok na uznanie takzv. paragrafu ak ešte v roku 2014 nemá vyčerpaných 7 dní ?

Za príspevky ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    7 dní sa "nečerpá"......to akože si vymenila smenu a potom ju neodpracovala,ale doniesla paragraf? Zamestnávateľ súhlasil s tou výmenou? Ak súhlasí zamestnávateľ,tak preplať. Ale ak si vymenila smenu,aby mala voľno a išla k lekárovi,tak nemá nárok,mala predsa voľno....

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Tak toto je už špekulácia vyššieho stupňa. VYmení si zmenu, aby počas vymenej zmeny išla k lekárovi... to už hraničí s bezočivosťou zamestnanca. Iný, normálny človek by urobil naopak - vymení si zmenu, aby mohol ísť k lekárovi vtedy, keď má voľno a nemá zmenu.

    Ale OK, papierovo má nárok na uzanie ošetrenia. Ale dal by som jej to pocítiť pri rozdeľovaní odmien.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Podľa rozpisu zmien nemala mať zmenu, neuznala by som tzv.§. Ak zamestnáv. o výmene nemal tzv. ani páru, obzvláš. Ak zamestnanec vie o prekážky v práci dopredu, musí o nej zamestnáv. informovať vopred. Ak to takto bolo, potom jej to treba uznať.
    Naposledy upravil Tweety : 22.07.14 at 12:42

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    A nemohlo to byt tak, ze si vymenila smenu, aby v praci niekto ostal, ked chce ist lekarovi a nechcela kvoli tomu robit velke halooo? Ja by som to zobral ako navstevu u lekara , ak to tak bolo. Ak to nie je zamestnanec co takto vymysla donekonecna, tak co... teraz uz sa velmi casto neda prehadzovat termin u lekara ako sa chce, prost dostanem tento nahodou volny zajtra, napozajtra alebo o tyzden/mesiac/polrok... a mozno tam potrebovala ist.
    Neviem co by ste robili s mojou zamestnankynou co mi donesie peciatky o navsteve lekara a pritom viem, ze tam ani nahodou nebola )) A teraz frajerte, ze jej to neuznate ))))

    Môžem uznať ošetrenie u lekára ak si zamestnankyňa vymenila smenu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.