Zavrieť

Porady

čo s hnisajúcou ranou?

pred týždňom mi vyberali väčšie znamienko z ruky. prelepili. po kontrole o dva dni bolo všetko v poriadku, mala som prísť na výber stehov o týždeň. avšak, cez víkend mi to začalo hnisať. doktor mi hnis vytlačil, prepláchol peroxidom, prelepil náplasťou s betadine. na druhý deň kontrola - rana vyzerá lepšie, ale vrchná časť sa prilepila na náplasť a sestra mi ju strhla, mám tam preliačiny. utreli, zalepili. mám prísť o týždeň, každý deň si to prelepiť s náplasťou s betadine krémom (samozrejme s gázou). ale ja si takisto strhnem vrchnú kožu, prehlbujem si preliačiny, zdá sa mi, že mi zarastajú stehy a hnisá to stále. je správne to mať stále takto zalepené?
.
tak po zmene doktora nastal úspech,vybral stehy, naordinoval inadine, vždy po kúpaní prelepiť. síce je tam veľká chrasta, ale už to nehnisá a vyzerá to tak, že sa to bude čoskoro odlupovať. ďakujem za všetky rady
Naposledy upravil maria1989 : 30.07.14 at 22:32
5 komentárov     zbaliť
buchač Len zo zaujímavosti.

Koľko je tých stehov?
maria1989 štyri
buchač Jééésus Mááááriška...AŽ ŠTYRI ???

Nechcem podpichovať, ale čo by si robila v prípade, keby si ich mala cca 30 pekne naukladaných???

Nechcem robiť múdreho, ale na sebe mám pozostatky (jazvy) po tých štichoch v počte cca 100 kusov.
Niektoré jazvy ani zošívané neboli.

Proste a jednoducho povedané, každá rana je zásah do organizmu a každá rana potrebuje aj ten svoj čas na zahojenie.
U jedného to trvá kratšiu a u druhého dlhšiu dobu.
Toť všetko.
Peggynka No a diabetikovi stačí na problémy aj jeden štich-dlhodobo
maria1989 jeeesus, keby aj dva mám... Keď s tým nemám skúsenosť, tak sa opýtam druhých.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    Skôr ako si to strhneš, nechaj si to odmočiť v repíku. Večer pri telke, keď nič nerobíš, môžeš si to nechať odlepené, nech sa to zaschne. Ale do postele radšej zase prelepiť.
    maria1989 ďakujem za radu

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Ichtoxyl masť,vytlač na ranu 1/2cm,prekry malým štvorčekom gázy a prelep priesvitným Tegaderm film 3m.Masť ti vytiahne z rany hnis,uvidíš ako zbeleje,vtedy vymeníš a pokračuješ,kým Ichtoxyl nezostane v pôvodnej farbe.Pokračuješ hydrogelovými náplasťami.
    http://www.medatron.sk/diaeshop/201-...0-x-12-cm.html (sú aj menšie,kúpiš si podľa potreby)
    Po čiastočnom zhojení som dávala toto,môžeš si nastrihať veľkosť:
    http://www.eshop.zdravmat.sk/gazy-ob...ny-a-rany.html
    Naposledy upravil Peggynka : 23.07.14 at 15:52
    maria1989 ďakujem
    Peggynka Ichtoxyl je vhodná masť pre ľudí,ktorí sú alergickí na jód (Betadine,Inadine).

    Antea je offline (nepripojený) Antea

    Antea
    skorocel väčší, umyť, pomliaždiť a uviazať na ranu, 100% pomáha, vytiahne hnis, pomáha hojiť, však sa aj volá skorocel
    willma potvrdzujem.

    Ludmiiilka je offline (nepripojený) Ludmiiilka

    Ludmiiilka
    Tiež je dobre ranu potrieť pravým včelím medom alebo aj ľalia naložená v liehu je veľmi účinná na takéto rany.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jarka 1 Ľalia /biele lupene naložené v benzoliehu z lekárne/ by pomohli, ale ak nemá, asi ťažko teraz zoženie.
    Ludmiiilka Možno má a ak nie, tak bude do budúcnosti vedieť, že to pomáha a že je to dobré mať to doma
    lujza.j Tiez som chcela,ze nech si da nato med...ludia si to aj tak nedaju....
    Ludmiiilka ale snaha bola, žiadali o pomoc tak sme sa snažili pomôcť a či už našu pomoc prijmú to je už na nich
      zbaliť

    ks32206 je offline (nepripojený) ks32206

    ks32206
    Tak to sa stalo aj mne. Bola to alergia na stehy. Stehy vybral, ranu vycistil, nakoniec mi to vydezinfikoval roztokom Betadine. Doma som mala pokracovat v dezinfikovani spominanym roztokm rano a vecer, ranu nechat neprelepenu, aby "dychala". Po tyzdni sa vsetko ukludnilo a bolo OK.
    pmajap to isté, po vybraní stehov sa to rýchlo hojilo
    buchač Akonáhle sa stehy veberú, tak hojenie dostane veľmi rýchly spád ...

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    ..mne na zarastajúci necht na nohe pomohol obklad a máčanie v čaji LAPACHO...ale čítala som o ňom minule,že môže spôsobiť i alergické reakcie...no mne pomohol veľmi, vyhla som sa chirurgickému zákroku /strhnutie nechta/

    ..je dosť teplo, pod náplasťou koža nedýcha a spôsobuje hnisanie...

    Letko je teraz online Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Keď sme boli pri mori, lekár povedal mojej manželke, aby si ranu neprelepovala a namočila ju niekoľko-krát denne do mora. Keďže tu more nemáme, tak aspoň neprelepovať.
    BXLmiami Ak to neprelepí,hnisanie sa rozšíri,základ je zakryť,v tomto teple je lepší obvaz a antibiotiká,stačia lokálne.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ty si myslíš, že za týždeň to bude už fajn?

    Stehy nezarastajú. stehy sťahujú-scelujú ranu a preto to vyzerá, ako keby šlo o to zarastanie.


    Poznámka :

    Ani Kristus Boh nevidel, že sa rana zalepí len tou náplasťou ( lebo tak je informácia-viď vyššie ). Snáď aj nejaká gáza by mala byť.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Chobot Spiaci člen - registrácia pred 2 rokmi a teraz bum - príspevok. Nie je ti to podozrivé?

    A bola na porade 7 minút.
    Jarka 1 To bude ten istý, čo potrebuje vymeniť koleso, alebo koliesko v hlave.
    buchač Aj hej, aj som dumal.

    Nech si žije ................................
    maria1989 prišla som si sem po radu, nie po poučenie
    Chobot Ak si reálna, tak sa ti ospravedlňujem. Ale v poslednej dobe nám tu niekto šarapatí, tak som mal podozrenie.
    maria1989 reálna aj s mojou hnusnou ranou. stáva sa, odpustené
      zbaliť

    čo s hnisajúcou ranou?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.