Zavrieť

Porady

Pracovná obuv

Zdravím, pracujem ako operátor výroby a od firmy som dostal pracovnú obuv, no dosť ma od nej bolia nohy a taktiež aj chrbtica. Problém je v tom, že za jej nenosenie môžem dostať písomné pokarhanie, čiže nejakých 25€ dole s výplaty. Je teda nejaký spôsob ako sa brániť ? Veď predsa nemôžem nosiť obuv, ktorá mi spôsobuje bolesti a úplný diskomfort pri práci.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Nikde nie je napísané ( teda pokiaľ viem ) , že musíš mať na nohách pracovnú obuv od firmy.

    Ty len musíš mať vhodnú obuv, ktorá spĺňa pravidlá bezpečnosti pri práci.

    Povedzme, že od firmy si dostal obuv v obstarávacej cene cca 30 €.
    Kúp si ( samozrejme za vlastné ) obuv, ktorá síce bude v cene okolo 100 €, no bude vyhovovať tomu komfortu a aj tej bezpečnosti pri práci.
    Môžeš dokonca argumentovať aj nejakým potvrdením od príslušného lekára o zdravotnom stave.

    Problém zakúpenia vhodnej obuvi by som konzultoval s firmou vopred - vyžadoval súhlas na nejakom potvrdení pre každý prípad.

    Mikulas 999 je offline (nepripojený) Mikulas 999

    Mikulas 999
    Váš problém by som ešte prekonzultoval so zamestnávateľom či je do budúcna možnosť že si tú pracovnú obuv môžete zakúpiť a daná spoločnosť Vám ju preplatí.
    Naposledy upravil ivka70 : 23.12.15 at 19:59

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    Pracovala som vo firme, ktorá mala predpísanú obuv, za nenosenie sme už v tej dobe dostávali pokutu 500,-Sk, aj keď sme nepracovali vo výrobe. Dnes je to ešte prísnejšie a ak je to v smerniciach firmy, nič s tým nepohne. Skúsila by som zájsť za ortopédom na vyšetrenie a vysvetlila by som mu v čom je problém. Mohol by možno potvrdiť, že tá "predpisová" obuv je nevyhovujúca a zamestnávateľ by to možno zobral do úvahy. Za pokus to ale určite stojí.

    frzanony je offline (nepripojený) frzanony

    Odpracoval som 40 rokov ako inšpektor v oblasti BOZP ...viac frzanony
    Vážení, nebrali ste do úvahy jednu maličkosť, ale pri tom je to zásadná vec a to vyhodnotenie rizík podľa zákona 124/2006 Z.z. o BOZP v znení neskorších predpisov, čo je povinnosťou zamestnávateľa. Musí to riešiť zamestnávateľ cestou bezpečnostno-technickej služby o ktorom tiež hovorí zákon 124/2006 Z.z. Skôr ma nájdete na stránke BOZP.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Možno by pomohlo, keby si si zaobstaral vhodné vložky do bezpečnostnej obuvi, s gélovou pätou.
    http://www.habala.sk/obuv-pracovna/s...ka-do-topanok/

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.