Zavrieť

Porady

gaštanová roláda

Tento recept som si zložila z receptu na punčové rezy(zuzanar)-trocha upravený a z receptov z kuch. knižiek. Robila som ho na veľkú noc a stráášne mi chutil.

Cesto: 5 bielkov so štipkou soli vyšľahám na penu, pridám 15 dkg kryšt. cukru a šľahám kým sa cukor nerozpustí. Pridám 5 žĺtkov, 12dkg polohrubej múky, 3 dkg kakaa, 1/2 kypriaceho prášku. Pečiem to na väčšom plechu. Ešte horúce zviniem do vlhkej utierky, keď vychladne, natenko natriem marhuľovým džemom(kto neľúbi, nemusí), natriem asi 1/2 krému, opatrne zviniem. Druhú polovicu krému natriem zvonka na roládu, vidličkou vytvorím vzor.

Krém: 250g mrazeného gaštanového pyré vymiešam s 250g masla(hera), 10dkg práškového cukru, 1 pol. lyžica kakaa, rum podľa chuti

A komu sa mália kalórie, môže si ešte pridať. Pri krájaní na reznú plochu nanesie šľahačku a dozdobí strúhanou čokoládou, alebo gašt. pyré.

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.