Zavrieť

Porady

Nákup z Aliexpres - postup

Ahojte, chcem sa Vás opýtať, či už niekto objednával niečo z Aliexpres. Objednala som synovi futbalový dres aj loptu a pri platbe kartou žiadali odo mňa tieto údaje: Meno držiteľa karty, číslo karty a bezpečnostný kód. A ja som samozrejme vštko naťukala. A teraz rozmýšľam, či som spravila dobre, či si nemôžu na základe týchto údajov ťahať peniažky z môjho účtu. Prosíííím, je to správny postup objednávok? Vďaka za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Možno nie - ale je divné, že žiadajú meno držiteľa, číslo karty a bezpečnostný kód naraz - už toto je dosť neobvyklé.
    Meno držiteľa je viac-menej nepodstatné, číslo karty - neviem-neviem, ale tiež nepotrebujú - dôležitý je ten bezpečnostný kód - posledné trištyri čísla na druhej strane karty (pri podpise).
    to co od teba pozaduju je ok otazne je cez aky platobny system si to zaplatila? ak paypal nemas sa coho bat.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    bezpečné to určite nie je. Na to existuje Paypal. Keď platíš cez Paypal, tak nemusíš dávať každému šikmookému svoje citlivé údaje.
    inga26 aliexpress nepodporuje platbu paypalom

    inga26 je offline (nepripojený) inga26

    inga26
    nemusíš mať žiadne obavy, je to v poriadku. aliexpress má podobnú ochranu kupujúcich ako paypal.
    Naposledy upravil inga26 : 28.07.14 at 23:00
    jslancik To tvrdi kazdy. Paypal ma aj ine vyhody, pre pripad insolventnosti predavajuceho.
    Cez aliexpress som objednal uz vela veci a vzdy v pohode, ked aj nieco neprislo, poziadal som o vratenie penazi a prisli.
    Pokial mas obavu davat tam cislo svojej karty hlavneho uctu,
    sprav si napr Zuno ucet, na ktory si posles len konkretne peniaze na tieto nakupy a mozes spavat v klude.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes hmm, alee už sa stalo, že som dala číslo z hlavného účtu, no čo už. Urobila som pre istotu opatrenia, previedla som zvyšné peniaze a iný účet. No uvidíme.
    inga26 ty si zadala svoje údaje aliexpressu, ten si stiahol peniaze a obchodníkovi ich odošle až po určitom čase, keď potvrdíš že si tovar prevzala a bol v poriadku. hlavne si priebežne sleduj stav svojej objednávky. obchodník sa k tvojim údajom nedostane. ponúka tvoja banka virtuálnu platobnú kartu?
    mondes Ani neviem, či ponúka, mám VUB.
    inga26 vub ju má, dá sa na nej nastaviť mesačný limit od 10 € a používa sa iba na internetové platby. nevýhodou je že ak chceš platiť vyššiu sumu ako máš nastavený limit zmenu ti systém urobí nasledujúci deň o 10.
    inga26 takže zmena, pozrela som na stránku vub od marca 2011 ju nepredávajú. mne ju stále obnovujú, takže ma vôbec nenapadlo, že skončil jej predaj.
      zbaliť

    Nákup z Aliexpres - postup

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.