Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Nie je to nutne menit, vid: http://www.telecom.gov.sk/index/inde...ids=139289#top

    Administratívna technická kontrola vozidla - Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

    "Pri zmene evidenčného čísla nie je prevádzkovateľovi vozidla uložená povinnosť podrobiť vozidlo technickej kontrole administratívnej a emisnej kontrole administratívnej. V osvedčení o technickej kontrole ako aj v osvedčení o emisnej kontrole je okrem značky vozidla, obchodného názvu vozidla, typu vozidla uvedené aj identifikačné číslo vozidla VIN, kde ku zmene nedochádza, a na základe ktorého sa dá vozidlo jednoznačne identifikovať.

    Osvedčenie o technickej kontrole a osvedčenie o emisnej kontrole sa vydáva k vozidlu (teda ku konkrétnemu identifikačnému číslu vozidla VIN). Zákon č. 725/2004 Z. z. neobsahuje ustanovenie, kedy je osvedčenie o technickej kontrole a osvedčenie o emisnej kontrole neplatné, teda neobsahuje ani ustanovenie, že pokiaľ údaje na doklade sa nezhodujú (nesúhlasia) so skutočnosťou, by mal byť tento doklad neplatný."

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    pokiaľ je STK a EK platná, stačí urobiť len administratívnu kontrolu, keďže sa na kartičkách evidujú ŠPZ-ky..
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Excise Duty EČV, ŠPZ sme už dávno zrušili, inak súhlas.
    Drobeczbb Ďakujem.

    Áno, STK a EK je platná.

    1) Len sa mi vyskytol ďalší zádrhel, že mám len potvrdenie o STK a EK v papierovej forme, ale nemám tie malé plastové kartičky (veľkosť OP/VP). Je to problém? Alebo mi stačí to papierové (A4) potvrdenie, že je platná?

    2) Administratívnu kontrolu môžem vykonať kdekoľvek v SR, alebo len v okrese, podľa kt. mi budú pridelené ŠPZ? (BB)
    Alebo len na mieste, kde bola pôvodne vykonaná kontrola? (myslím, že LV)
    Žabinka 1. nie je to problém, stačí papierový doklad
    2. hocikde
    Drobeczbb Žabinka: Si skvelá. Ďakujem. Riešim to prvýkrát a na webe som sa odpovedí nedopátral. :/
      zbaliť

    cocker.ba je offline (nepripojený) cocker.ba

    cocker.ba
    predaval som min. rok auto z ba do pk, nikto po mne nechcel ziadnu novu kontrolu stk a ani ek, ked je ta pravidelna platna.

    Je potrebné vykonať na novo STK a EK kontrolu pri prepise auta z okresu do okresu po zmene trvalého pobytu? (majiteľ sa nemení)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.