Zavrieť

Porady

Začínajúci BOZP technik

Dobrý deň, som čerstvou absolventkou Bc. štúdia BOZP a chcela by som pracovať v tomto odbore. Chcela by som sa spýtať, aké kurzy a čo všetko budem potrebovať aby som mohla začať pracovať ako školiteľka BOZP?
Viem, že klasicky je treba BOZP technik spolu s technikom PO, lektorské minimum. Je potrebný na začiatok ešte nejaký kurz?
A ešte ďalšia otázka. Ako to je so zamestnaním? Musím najskôr pracovať pod nejakým BOZP technikom alebo môžem začať aj sama?

Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    frzanony je offline (nepripojený) frzanony

    Odpracoval som 40 rokov ako inšpektor v oblasti BOZP ...viac frzanony
    No netreba tak zhurta sprdnúť človeka len preto, že má snahu sa v BOZP správne zorientovať. Ja konkrétne poznám prípady, kde zamestnanci na najvyšších pozíciách v oblasti BOZP za túto „prácu“ berú od štátu peniaze a nemajú ani len osvedčenie bezpečnostného technika. Takýto „zamestnanci“ škodia BOZP svojou neodbornosťou a hlúposťou sú nebezpeční a nie pisateľka dotazu. Všetci sme nejak začínali. Tak potom o čom to hovoríme ? Ale nebudeme hovoriť o správnej „krvnej skupine“ a vrátime sa k pôvodnej otázke. Nechcem strašiť, ale púšťate sa do náročnej oblasti a preto doporučujem si veľmi podrobne a precízne si niekoľko krát prečítať § 27 zákona 124/2006 Z.z. v znení neskorších predpisov, posledná novela je Zmena: 154/2013 Z.z. s účinnosťou od 1. júla 2013 a vyhlášku 356/2007 Z.z. všetko nájdete a internete – JASPI so snahou porozumieť týmto ustanoveniam.
    O vydanie oprávnenia na výchovu a vzdelávanie môže požiadať fyzická osoba, ktorá má vypracovaný vzorový projekt výchovy a vzdelávania, materiálno-technické zabezpečenie výchovy a vzdelávania a má odbornú spôsobilosť na činnosť, na ktorú žiada vydať oprávnenie na výchovu a vzdelávanie, má odbornú prax v tejto činnosti najmenej tri roky a má osvedčenie o absolvovaní lektorského kurzu alebo doklad o absolvovaní pedagogickej prípravy (ďalej len "lektorská spôsobilosť") /neplatí to v každom prípade/. Pretože neviem o ktorú skupinu máte záujem preto dávam do pozornosti § 27 odsek 3 zákona. Tým som naznačil i variabilnosť a rôznorodosť možností výchovy a vzdelávania a zároveň i náročnosť o čom už bola reč, ale nič nie je nemožné. Tiež doporučujem sa oboznámiť s §§ 21 a 22 zákona, čo by veľmi pomohlo pri zvýšení úrovne výchovnovzdelávacieho procesu. Prosba na Vás. Ak chcete bol by som rád keby ste mi uviedli fakultu kde ste končili Bc. štúdium.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    naštuduj si opäť zákon o BOZP, prípadne sa vráť do školy alebo pýtaj späť školné
    Zuzzka13 Ďakujem za nič

    Začínajúci BOZP technik

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.