Zavrieť

Porady

Dá sa zamerať istá čiastka v podielníckom vlastníctve?

Dobrý deň, s manželom sme podielníkmi na trvalom trávnatom poraste v podiele 72/192-tin. Celá parcela je v E stave a ma rozlohu vyše 4000 m2. Chcem sa spýtať či je možné dať si zamerať iba náš podiel na samostatnú parcelu čo robí asi 1512 m2 alebo musíme poskupovať ostatné čiastky od zvyšných podielníkov? Pozemok je v intraviláne a v územnom plane obce je navrhnutý na výstavbu.
Naposledy upravil kostricka225 : 06.08.14 at 11:49
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    autorizovaný geodet / mediátor ...viac Ondrej Kozlovsky
    Dobry den,

    predpokladam ze pozemok je v extravilane obce (mimo zastavaneho uzemia). Ak ano uvedene rozdelenie bohuzial nie je mozne jednalo by sa o drobenie pozemkov.

    http://www.zakonypreludi.sk/zz/1995-180#p23-1

    Jedina moznost je ta ak by pozemok bol v uzemnom plane navrhnuty na vystavbu, vid:

    http://www.zakonypreludi.sk/zz/1995-180#p24-3

    Kazdopadne vyzaduje si to dohodu so vsetkymi spoluvlastnikmi.
    kostricka225 Ďakujem za odpoveď, zákon si preštudujem. Jedná sa o intravilán a pozemok je v územnom pláne navrhnutý na výstavbu.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Reálne rozdelenie pozemku na užívanie po dohode spoluvlastníkov je pomerne bežné.
    kostricka225 Dobrý deň, to isté som si myslela aj ja, ale právnik nám tvrdí, že musíme najprv odkúpiť všetky podiely a zamerať si ho môžme dať až potom.
    Ferdosondo A nemal vypitô? Stačí dohoda so spoluvlastníkmi. Je tu aj možnosť predať vymeraný pozemok v spoluvlastníckych pomeroch.

    Dá sa zamerať istá čiastka v podielníckom vlastníctve?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.