Zavrieť

Porady

Ako vybrať časť zátky z vaňového sifónu?

V sifóne na vani sa nachádza (netuším ako sa tam dostala) časť kovovej zátky. Je to tá časť, ktorou sa reguluje výška zátky. Tá zátka je z dvoch častí a spodná časť "sa vyskrutkovala a spadla" do sifónu. Zrejme je to dielo môjho vnúčika. Poraďte, ako by sa to dalo vybrať bez rozobratia polovice kúpelne. Vaňa je rohová a obmurovaná, rozobrať sifón cez malý montážny otvor bude asi veľmi zložité, možno nemožné . Vďaka za všetky rady.
Fotky som pridala do súvisiacej otázky, lebo do tejto témy mi to nejde pridať.
Včera fotky nešli pridať, dnes to bolo bez problémov.
Naposledy upravil mareko : 01.08.14 at 16:54
P7310056.JPG  
P7310062.JPG  
1/1
vlado 33 Foto by pomohlo .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    nemám, zápachové ventily /rôzneho typu/ na vaničke sa dajú čistiť zhora odšrobovaním, na foto 2 použi skrutkovač a vnútro vyber, keď nie tak zahnutým drôtikom (magnetom) povytiahni vnútro a prišróbuj,
    alebo choď do obchodu nech ti predavač predvedie ako sa čistí

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    http://www.uni-max.sk/magneticke-pero-640-mm/d/
    stýmto sa to dá ak to reaguje na magnet, ak nie v železiarstvach majú podobné niečo ako predĺžená ruka, rozmerovo podobné ako magnet, ale z bowdenu sa vysúvajú štyri kovové prsty, mám to aj ja, len neviem ako sa to volá...
    mareko Ďakujem za návod. Vrchná časť nereaguje na magnet, či bude tá skrutka to netuším. Nakoľko som netušila čo sa stalo, tak som ten sifón mimoriadne dobre prečistila zvonom (voda zle odtekala) a teraz sa obávam, že som s tým pohla a možno sa to aj dostalo dakde hlbšie . Sklúsim zohnať tú "ruku".

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    ked vykrútiš kolieskom...ktorým zatváraš otváraš vaňu...nevystrčí sa ti to tak aby sa to dalo chytiť do pinzety ?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j či prepadlo to do sifónu?asi...
    mareko Nevykrúti, ani to nie je vidno. Asi to prepadlo hlbšie, lebo som "zvonovala" ako o život
    lujza.j takto je už asu fuč....takže ti chýba tá 6-hraná skrutka...?!...aby si mohla zavrieť vanu ano?...
    mareko Áno, celá skrutka. Tu ani nejde o to, že chýba ale o to, že kde sa nachádza. Bojím sa, že to narobí šarapatu v sifóne prípadne potrubí.
    lujza.j myslím, že nie až taká velká...ak tam zasvietiš baterkou neuvidíš ju...
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    To máš s bovdenom? Ktorý?
    https://www.google.sk/search?q=va%C5...h=615#imgdii=_
    Neskúšala si s peánom? Sú až 24cm.Ale teoreticky by sa mal dať rozobrať sifón,resp aj nízky prepad cez vaňové dvierka.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mareko Dík za radu, no podľa iných rád by tá skrutka nemala poškodiť potrubie, tak to nechám tak. Dokúpim chýbajúce a hotovo.
    Peggynka Len aby sa ti nevzpriečila v potrubí...
    mareko Uvidím, čo s tým napokon urobím
    peterkos2 Nieje dôvod na paniku.Jedná sa o 20-30mm závitu M6
    mareko Vďaka, veď už som kľudná. Včera som bola z toho mierne povedané prekvapená
      zbaliť

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    skrutku aj maticu kúp nerezovú v železiarstve, problém v kanále nespraví
    mareko Díky, presne o ten problém mi išlo. Takže problém nebude, ostatné je už maličkosť.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Treba otvoriť sifón zospodu. Jednoduché.

    Nedostaneš sa k nemu? Tvoj problém - pri stavbe či rekonštrukcii treba myslieť na údržbu. Teraz to môžeš rozbúrať.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mareko Chobot, asi si zabudol čítať . No aj tak díky. Tvoja škodoradosť až zlomyselnosť poteší, najmä keď som žiadala o radu ako samostatne žijúca žena. Práve od teba by som to nečakala...
    Chobot Dobre, budem miernejší.

    Ten odtok sa dá rozobrať aj zhora. Vidno to na jednej fotke - tam v strede je taký zárez. Väčším šrobovákom by sa to malo dať odskrutkovať a potom sa dá tá vrchmá mriežka vybrať.

    Potom zobrať kúsky drôtiku a pokúsiť sa očkom na konci drôtu zachytiť a vytiahnuť tú skrutku.

    Problém bude pri spätnej montáži sifónu - pri uťahovaní ho treba zo spodu pridŕžať, aby sa netočil či nepohol z miesta.
    mareko Díky, presne niečo takéto som od teba očakávala už v prvom komente
    Chobot Ospravedlňujem sa, ak prvý príspevok bol ostrejší, možno som bol momentálne indisponovaný (bolo to v noci).
    mareko OK, budiš odpustené .... a v noci radšej hajaj búvaj (všetci máme svoje dni )
      zbaliť

    Ako vybrať časť zátky z vaňového sifónu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.