Zavrieť

Porady

ustredne kurenie

zdravim vsetkych ktory si robia kurenie svojpomocne,aj ja by som potreboval poradit.mam starsi rovny rodinny dom.izby su usporiadane za sebou,je ich 7 o dlzke 6m.spolu je to priblizne 50m chcem tam dat kotol na tuhe palivo.aky rozvod mam dat-plasthlinik alebo plast,aky priemer trubky od kotla a ci ma mat rozvod po celej dlzke rovnaky priemer alebo je potrebne ho zredukovat po castiach.ak ano tak ako.za rady dakujem
Chobot Načo zakladáš otázku znovu v novej téme?

Druhú tému som ti vymazal.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    takýto doom...to je na projekt alebo skúseného kúrenára, hlavne ak bude kotol na konci, ak nechceš kúriť každý deň, bolo by vhodné uvažovať aj o akumulačnej nádobe...
    stefi5 dakujem za nazor,v chladnom pocasi a v zime sa bude kurit kazdy den

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Myslím, že na type rúrok nezáleží, môžeš dať oceľové, plastové, plasthliníkové.... Hlavné je, aby to bolo dobre zaizolované, aby si nemala tepelné úniky a dobré obehové čerpadlo, aby to prehnalo cez všetky tie izby.

    Radšej si daj spraviť projek skúsenému inštalatérovi, nie nejakému šuflikantovi, ktorý ti to sľúbi spraviť za lacný peniaz.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    to si musis nakreslit kde presne bude kotol, ake pripojky budu mat radiatory a kolko ich bude. rura by sa mala zuzovat v narastajucou vzdialenostou podla odbernych miest. Akumulacna nadoba je samozrejmost a to poriadna, ide skor o to co s teplom ak prekusis kotol. Kolega ma 2 alebo 3 kubikovu nadobu
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    TomasHC To fakt? 2-3 m3? A čo takto len dochladzovacia slučka, automatická regulácia prívodu vzduchu na kotol...
    alltracboy Mozno na to dochladzovanie je prave ta velka nadrz. Ked raz nalozis do kotla tak neviem ci je dusenie vzduchu prave optimalna forma regulacie. Lepsie je potom prebytocne teplo vykurit do tej akumulacnej nadoby.
    TomasHC Určite je AN výhoda, ale 2-3 kubíky?
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.