Zavrieť

Porady

Nefunguje mi touchpad na notebooku Toshiba Satellite C850-1GG; Windows 8

Dobrý deň,

potrebovala by som poradiť s touchpadom na notebooku.

Včera večer mi prestala reagovať myška, tak som si povedala, že chvíľku počkám, dokým sa spamätá - niekedy to pomohlo. Samozrejme myška nefungovala, tak som stlačila F5, či som ju náhodou omylom nevypla. Ani v tom chyba nebola.

Všimla som si, že keď som krúžila prstom po touchpade na pracovnej ploche, ikony sa označovali (myška sa nehýbala; stála na mieste). Keď som stlačila pravé tlačidlo myši, vyskočil mi panel čo obvykle.

Po čase som zistila, že myška funguje vtedy, ak stlačím ľavé alebo pravé tlačidlo myši súčasne s pohybom myši na touchpade (napr.: ak chcete označiť nejaký text).

S ničím podobným som sa ešte nestretla, tak som navštívila Google, či sa niečo nové nedozviem tam. Samozrejme som nič podobné nenašla, tak som sa pokúšala nájsť príčinu v Nastaveniach myši, či som náhodou omylom nestlačila nejakú klávesovú skratku, a tým niečo deaktivovala. Prešla som si celé nastavenia, ale na nič som neprišla.

Ak ste sa stretli s niečim podobným a viete to vyriešiť, prosím, poraďte mi. Ďakujem!
Naposledy upravil S4lly : 03.08.14 at 18:16
3 komentárov     zbaliť
misoft Ešte tak vedieť, aký je to NB (značka, typ), operačný systém.... asi pohľadám tú magickú kryštáľovú guľu, ktorú som onehdá do kúta zahodil..... možno to zistím i sám.....
S4lly Toshiba Satellite C850-1GG; Windows 8
misoft Ovládač pre touchpad http://drivers.softpedia.com/get/KEY...indows-8.shtml
teoreticky by mala i myš fungovať.
Ďalšia možnosť: odobrať zariadenia zo systému (v správcovi zariadení), reštartovať NB, OS by mal zistiť nové zariadenie a inštalovať zo svojej zálohy ovládač. A pokiaľ by sa pri odobratej myši táto zasunula, OS by ju rozpoznal a tiež by inštaloval ovládač.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Nefunguje mi touchpad na notebooku Toshiba Satellite C850-1GG; Windows 8

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.