Zavrieť

Porady

Student konatelom s.r.o. povinnosti

Dobry den,

chcel by som si ujasnit ake su moznosti a moje povinnosti ak sa rozhodnem pocas mojho studia na VS zalozit s.r.o. vo firme nebudu ziadny zamestnanci, ja sam si nebudem vyplacat mzdu. Zda sa mi, ze pokial som studentom tak ZP mi plati stat. Co sa tyka SP mi celkom nie je jasne... je moznost zeby som platil iba dan z prijmu pokial moj prijem prekroci dany limit.. alebo pokial si prijmi ustrazim tak je tu moznost ze nebudem platit ani dan z prijmu ani ziadne odvody ? Dakujem vopred za info.
Mila123 minimálna platba za sro je 480 €, tzv. daň zo straty......platná od r. 2014, splatná do 31032015
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    príjmy nebudeš mať ty ale tvoja sro. Ak sro nebude mať zamestnancov,neplatí ani ZP ani SP.
    Ak ty nebudeš vyplácať podiel na zisku, tak nebudeš mať povinnosť platiť odvody ZP z dividend.
    SRO bude platiť daň z príjmu, ak dosiahne kladný HV, resp. plusový základ dane.

    Student konatelom s.r.o. povinnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.