Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzanka_ba je offline (nepripojený) Zuzanka_ba

    Zuzanka_ba
    https://www.slovensko.sk/sk/agendy/a...iansky-preukaz
    Nie si povinná žiadať o uvedenie titulu v OP. Môžeš však titul používať, bol ti platne priznaný diplomom.
    Odporúčala by som - vo všeobecnosti - titul použiť v CV (samozrejme uvedieš v časti vzdelanie, čo si študovala) a v žiadosti, však je to pre teba plus
    Dokladovanie - záleží od toho, kde žiadaš o zamestnanie. Ja osobne som nikdy nedokladala pri žiadosti o zamestnanie /vo firmách/ doklady o vzdelaní, a vlastne ani žiadne iné doklady preukazujúce pravdivosť uvedených údajov (a je toho široká škála, čo uvádzaš, od trvalého bydliska, cez vzdelanie, certifikáty, prax vo firme xy...). Samozrejme, nádejný zamestnávateľ by mohol chcieť diplom vedieť, je to na tebe, či ho predložíš alebo nie. Bežne sa doklady predkladajú pri uzatváraní PP. Iná situácia je, ak zamestnávateľ priamo vyžaduje doklady o vzdelaní, napr. pri štátnej správe.
    Mária27 Ja si tituly nepíšem a pri výmene občianskeho preukazu prvýkrát mi tak vynadali, div že ma nezatvorili do basy ... že je to súčasť mena !
    Zuzanka_ba Pozrela som 224/2006 Z.z., v § 3 ods.1 sú vymenované nutné položky /r.č., fotka.../, titul sa uvedie v osobitných záznamoch "na žiadosť*občana" podľa odseku 3. Nikde som nenašla, že by bol občan povinný žiadať o uvedenie týchto údajov.
    Podľa § 11, ods.1 "Občan alebo jeho opatrovník je povinný ... g) uviesť*v žiadosti o vydanie občianskeho preukazu pravdivo a úplne požadované údaje a ich správnosť* potvrdiť*svojím podpisom; povinnosť*platí rovnako aj pre zákonného zástupcu maloletého,"
    Neviem ako vyzerá žiadosť - ak je tam položka tituly, zrejme je povinnosť ich uviesť. Ak však máš platný OP a získaš titul, nie si hneď povinná žiadať o vydanie nového s titulom, stačí to urobiť pri skončení platnosti.
    Neuvedenie titulu nespôsobuje neplatnosť OP, viď § 10 g). A dokonca si ani nemyslím, že by sa jednalo o priestupok v zmysle tohto zákona, viď § 14; jedine že by si tým ... "o) poruší inú povinnosť*uvedenú v tomto zákone, ak sa takým konaním sťaží plnenie úloh verejnej správy." Pod tým si neviem ľahko predstaviť žiadnu situáciu.
    Meno sa skladá z mena-mien /krstného/ a priezvisky-priezvísk; odkiaľ je info, že titul je súčasťou mena, mi nie je jasné.

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Do žiadosti nemusíš, ale k žiadosti sa prikladá životopis a tam by si to mala mať uvedené.

    Chcem si poslať žiadosti do zamestnania a neviem či tam mám udať aj ukončenie 1. stupňa VŠ a doložiť aj diplom, nakoľko titul Bc. nikde neuvádzam. Ani v OP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.