Zavrieť

Porady

Zaúčovanie preplatku z RZZP za rok 2013 v JU

SZČO dostala oznámenie o preplatku z RZZP za r.2013, s vyčíslenou zrážkovou daňou. Otázka: ako to treba správne zaúčtovať v JU. Mám zaúčtovať len to čo príde na účet banke ako príjem zrazený zrážkou u zdroja? Alebo to musím zaevidovať aj do pohľadávok, či mínusom do záväzkov, či do interných dokladov? Účtuje sa potom o sume spolu s daňou, či len o čistom preplatku? Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mirka134 je offline (nepripojený) mirka134

    obyčajná žena, ktorá sa stará o rodinu a rada pomáha ...viac mirka134
    Ja by som to účtovala ako príjem neovplyvňujúci ZD pretože je už zdanený u ZP -ostatné
    Tvoja priateľka Antonia Jendrišáková
    Môžeš pri bankovom výpise, prilož ku nemu RZZP. 1. zápis celá suma preplatku - príjem neovplyvňujúci základ dane - iný príjem; 2. zápis suma dane výdaj neovplyňujúci základ dane - zrážková daň.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Kety Alfa A nestačilo by urobiť v denníku len jeden zápis a to do stĺpca: príjem zdanený zrážkou u zdroja (nahrala by som len tú sumu čo prišla na účet, t.j.očistenú o daň)? Myslíte že je lepšie rozpísať to na celú sumu a daň? Neviem, skúste mi ešte poradiť. Ďakujem.
    Antonia Jendrišáková Máš rozpísané, zaúčtuj. Máš problém so softvérom ? Mimochodom, tu si tykáme, alebo to už neplatí ?
    Kety Alfa prepáč myslela som to v množnom čísle Ale k tomu rozúčtovaniu, nemám problém so softvérom, účtujem v Alfa plus, ale objavila som taký pekný stĺpec peňažného denníka že - zdanené zrážkou u zdroja, tak som si myslela že je to práve pre takýto prípad. Takže príde mi síce papier zo ZP s rozpisom na výšku preplatku a zrážkovú daň, ale na účet príde čistý preplatok bez dane a ja ho celý šupnem do stĺpčeka zdanený zrážkou u zdroja, ak sa to môže...práve to som si chcela overiť u skúsených účtovníčok ahoj
    cacka Ja to účtujem do ostatných nezdaniteľných príjmov.
      zbaliť

    Zaúčovanie preplatku z RZZP za rok 2013 v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.