Zavrieť

Porady

Faktúra od OXFORD ENCYCLOPEDIA

Máte niekto skúsenosť s faktúrou od OE? Je za zverejnenie životopisu nášho konateľa. Faktúra obsahuje dva údaje, nej. poplatok za certifikát a suma za vydanú encyklopédiu (knihu). Dodávateľ má IČ DPH pridelené v GB. Môžem zaúčtovať samozdanie (sme platcovia DPH) ?, aj ked encyklopédiu fyzicky ešte nevlastníme, alebo urobiť len odvod DPH na výstupe a DPH na vstupe uskutočniť až pri doručení knihy.
bodliak A to je čo za narcizmus... ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

    ariadna22
    toto tu už bolo, alebo viac ľudí figuruje v oe.
    na fa máš dátum dodania a dič dodávateľa, fa je smerodatná, daj fa do dph a kontrolného výkazu podľa dátumu dodania
    zaúčtuj
    119/321
    343/395
    395/343
    a ked ti príde kniha tak ju šupneš 111/119,112/111, 501/112
    JASNÉ?
    scam Na faktúre je dátum vystavenia, splatnosti a dátum objednávky, má DIč aj číslo faktúry. Dátum vystavenia berem ako dátum zdaniteľného plnenia, teda aj dátum dodania. Myslím že stačí dátum vystavenia, máme také faktúry za iný tovar, a tiež neuvádzajú dátum dodania, len dátum vystavenia. Dakujem
    scam Vyžiadala som si od firmy, aby mi určili či pôjde o dodávku tovaru, alebo služby. Potvrdili mi že ide o dodávku tovaru, ale stále nie čom si istá, či sa mám riadiť dátumom vystavenia fa, alebo samozdanenie urobiť až po doručení encyklopédie. Aj keď druhú fa už vystavovať nebudú.

    Faktúra od OXFORD ENCYCLOPEDIA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.