Zavrieť

Porady

poslanie balíka

Chcem si objednať balík- leginy od jednej holky no no sa furt dožaduje aby som jej poslala peniaze na účet ále hovorím jej nech to pošle poštou ako list druhou triedou a že ja zaplatím poštovné a že si ona može ešte navýšit sumu príde jej to? lebo ona tvrdí že sa to nedá ako to teda je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    nech ti to pošle na dobierku....zaplatíš pri prevzatí....jej peniaze prídu šekom na poštu, ale uvedie číslo účtu....ak tak nebude chcieť .....nech si ich nechá....prežiješ aj bez jej legín

    Llívia je offline (nepripojený) Llívia

    Llívia
    Nemusí ísť hneď o podvodníčku. Veľa ľudí sa popálilo, keď niečo poslali na dobierku, zaplatlili poštovné a potom ďalší poplatok, keď "poctivý" kupujúci zásielku neprevzal.
    Ak pochybuješ o jej dôveryhodnoti, nekupuj.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    može ti poslať list na dobierku ... vyznačí to na podacom lístku ... ked zasielku prevezmes a zaplatis pošta jej potom doručí do schránky lístok a peniaze si vyberie na ktorejkolvek poste na SK
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka ani dobierka jej nezaručí,že jej ozaj príde tovar,ak predávajúca takto špekuluje,tak je to jasný podvod
    avalik zasielka sa da otvorit pred pracovnikom posty a na mieste zdokumentovat podvod ... nemusi ist o spekulanta - ani zadavatelka nevie o sluzbe zvanej dobierka
    Chobot Pred pracovníkom pošty nie, ten zásielku len vydá. Dá sa otvoriť mimo priehradky, ale ak zásielka nie je poškodená (čo je dôvod na reklamáciu), tak pošta s tým nič nemá. Poštu nezaujíma, že si niekto objednal tablet a príde mu kniha. Čo napíše zamestnankyňa pošty? Ako má vedieť, čo malo byť v balíku?
    avalik Chobot, keby som zasielku este neotvarala pred pracovnikom posty, tak to sem nepisem - jasne som pani povedala, ze potrebujem aby som mala svedka pri otvoreni - nemala s tym problem ... urobil by sa zaznam o skutocnom obsahu zasielky
    Llívia Ten záznam by robila poštárka?
    kopretinka a to si otvárala pred vyplatením dobierky?
    fortunka vobec nemusi ist o podvod, bezne sa plati na bazaroch a pod. vopred, pretoze ani ten predavajuci nemoze vediet co je kupujuci zac a chodia veci na dobierku spat... a teda dobierkove postovne nestoji malo.
    fortunka zamestnanec posty nema vo svojej kompetencii nic taketo, viem to, bavim sa s nimi pravidelkne, kedze sme roky vyuzivali ich sluzby. Ak balik nie je poskodeny, nic taketo ako svedcit/zapisovat a pod nema v pracovnej naplni a robit to nemusi. Mohlo to byt iba jej rozhodnutie pomoct... v priapde podvodu sa treba obratit iba ak na policiu, ale ti to v pripade par eurovych legin nebudu nejak extra riesit
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kopretinka prečo?
    Chobot Lebo:

    http://www.porada.sk/t245900-objedna...tu-podvod.html
    kopretinka tá stránka funguje stále...........vari ju ešte nikto neudal??
      zbaliť

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ja by som nic nikomu dopredu na ucet neposielala. Moja dcera tiez nasla jednu stranku, kde si podobne ako ty, chcela objednat nejake oblecenie. Nakolko to platim ja, napisala som tej slecne, nech mi to posle na dobierku. Ona, ze nie, lebo to mozem neprebrat, oponovala som, ze ona ked bude mat peniaze, tiet to nemusi poslat. Opytala som sa, ze aku mam zaruku, ze to posle, ci ma ICO a DIC. Po tejto otazke, samozrejme nebol problem to poslat dobierkou. Vraj to bola len vynimka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.